Przełamana niemoc

Bogusław Kasprzysiak
Piłkarze ręczni Gwardii przerwali wreszcie serię niepowodzeń i po dobrej grze odnieśli zasłużone zwycięstwo. * Gwardia Opole - SMS Gdańsk 34-26 (17-11)

Gwardziści postawili wszystko na jedną kartę, grali zadziornie i bardzo ofiarnie, a ponieważ młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie zamierzała spełniać roli kopciuszka, od początku rozgorzała zacięta walka. Mecz stał na dobrym poziomie, prowadzony był w szybkim tempie. Kiedy Ścigaj, przy prowadzeniu gości 4-3, po bardzo ładnej akcji dynamicznym wejściem ze skrzydła uzyskał wyrównanie, gra zaczęła się układać po myśli podopiecznych Mirosława Nawrockiego.

W 11 min. Ciężki doprowadził do stanu 6-4, a Makówka dwa razy z rzędu obronił groźne strzały. Gdańszczanie atakowali z kontry, najpierw Miać przechwycił podanie i po szybkim ataku strzelił gola, za chwilę na listę strzelców wpisał się wychowanek Gwardii, Prokop. Końcówka pierwszej partii toczyła się pod dyktando opolan. Kolejno strzelali celnie: Ścigaj, Grzejszczak i Ciężki, po następnej pięknej akcji Śmieszek podwyższył rezultat na 14-10, potem Raczek oraz Matyszok przebili się przez szczelny blok gości, a tuż przed przerwą karnego wykorzystał Sochacki.

* Gwardia Opole - SMS Gdańsk 34-26 (17-11)
Gwardia: Makówka, Wasilewski - Matyszok 1, Raczek 4, Ciężki 5, Ścigaj 4, Stańczak 2, Śmieszek 6 - Grzejszczak 3, Greczyński, Sochacki 9, Kotlewski. Trener Mirosław Nawrocki.
SMS: Romantowski, Kubiszewski - Niedośpiał 5, Gozduk 5, Miać 2, Prokop 2, Żółtak 6, Szulc 3, - Kuczyński 2, Rozporowski 1, Panek, Jachlewski. Trener Jan Prześlakiewicz.
Sędziowali: Janusz Filipiak (Bytom) i Jan Roszkowski (Gliwice). Widzów 400.

Krótko po zmianie stron gospodarze prowadzili 23-18, ale goście zerwali się do ataku i było 23-20. Ponownie dwa razy pewnie obronił Makówka, a kiedy Ciężki po dymanicznej kontrze doprowadził do stanu 26-20, trener gości poprosił o przerwę. Ale niewiele pomogła ona jego podopiecznym. W 50. min zanotowaliśmy popisową, trójkową akcję opolskich zawodników, piłka ze środka pola powędrowała na skrzydło, otrzymał ją na kole Raczek i było 28-21, co przesądziło o zasłużonej wygranej Gwardii.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?