Przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej w Opolu. Słowa roty wypowiedzieli żołnierze 13. Śląskiej Brygady OT

Anna Gryglas
Anna Gryglas
Dziś (25 lutego) w Opolu odbyła się przysięga WOT.
Dziś (25 lutego) w Opolu odbyła się przysięga WOT. Anna Gryglas
W sobotę (25 lutego) w Opolu blisko 60 ochotników wypowiedziało słowa roty i zostało wcielonych do 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Przysięga odbyła się na terenie Opolskiej Brygady Logistycznej przy ul. Księdza Bolesława Domańskiego 68 w Opolu. 60 osób wypowiedziało słowa roty i tym samym dołączyło do wojskowej rodziny Terytorialsów. Średnia wieku przysięgających to 28 lat. Większość ze ślubujących to uczniowie i studenci.

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Takie zobowiązanie podjęło dziś blisko 60 żołnierzy- ochotników, którzy wypowiedzieli uroczyste słowa roty.

- To dla nas wyjątkowy dzień, bo dziś w Opolu składał przysięgę 2000 żołnierz naszej brygady. Teraz idziemy ku kolejnym wyzwaniom, czyli 3000 żołnierzy - mówi płk Tomasz Białas, dowódca 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Do Wojsk Obrony Terytorialnej może się zgłosić każdy. Szkolenie poprzedzające przysięgę jest próbką "żołnierskiego życia".

- Szkolenie jest wymagające, bo jest to szkolenie wojskowe, ale nasi instruktorzy mają takie doświadczenie, że potrafią tak stopniować wysiłek, aby każdy mógł je przejść - dodaje płk Białas.

Aby dołączyć do Terytorialsów należy zgłosić się do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego lub skontaktować się z Brygadą.

Podczas przysięgi żołnierzom towarzyszyli najbliżsi. Ich spotkanie po przysiędze było niezwykle wzruszającym punktem uroczystości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska