Przysięga wojskowa w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. To już ostatnia w tym roku

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Ostatnia w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy DZSW służących u opolskich logistyków.
Ostatnia w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy DZSW służących u opolskich logistyków. ppor. Dominika Góralska, Grzegorz Bieniarz / FB 10 OBLog
W sobotę (9 grudnia) w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej było kolejne w tym roku wielkie święto. Uczestnicy VIII turnusu Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej złożyli przysięgę wojskową. Zobaczcie zdjęcia z tej uroczystości.

W sobotę (9 grudnia) na terenie jednostki 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w Opolu ochotnicy uczestniczący w VIII turnusie Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej złożyli przysięgę wojskową. To ostatnia taka uroczystość w tym roku.

Złożenie przysięgi wojskowej na Sztandar 10 Opolskiej Brygady Logistycznej to niepowtarzalny moment. Dowodzi on wytrwałości, odwagi i szczególnych umiejętności - cech, które posiadają żołnierze Wojska Polskiego – tłumaczy ppor. Dominika Góralska, p. o. oficera prasowego 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.

Żołnierze Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej z najwyższymi lokatami uzyskanymi podczas szkolenia zostali docenieni przez dowódcę 10 Opolskiej Brygady Logistycznej generała brygady Macieja Siudaka, który wręczył im listy gratulacyjne.

W wygłoszonym przemówieniu generał Maciej Siudak zaznaczył, że każdy z żołnierzy Wojska Polskiego, składając przysięgę wojskową, zobowiązuje się do służenia Narodowi, obrony Ojczyzny i stania na straży suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej. Dla nas Polaków, przysięga wojskowa to również ważna część narodowej tradycji. Jest nieodłącznym elementem wpisanym w historię oręża polskiego.

Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa - na czym polega

Jedną z możliwości rozpoczęcia kariery w wojsku jest Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa. Czas trwania służby to 12 miesięcy, z czego pierwsze 27 dni to służba przygotowawcza.

To propozycja skierowana do osób, które ukończyły 18 lat, mają wykształcenie co najmniej podstawowe, posiadają obywatelstwo polskie, nie były karane za przestępstwo umyślne, cechuje je nieposzlakowana opinia oraz posiadają zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby wojskowej.

Osobom pełniącym Dobrowolną Zasadniczą Służbę Wojskową oferuje się:

  • wynagrodzenie na poziomie żołnierzy zawodowych od 4960 zł,
  • pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej,
  • pierwszeństwo zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymagań określonych dla danego stanowiska,
  • czas jej odbywania wliczany do okresu odbywania służby wojskowej albo okresu zatrudnienia.
od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska