Przyzwoite występy Oliwii Gawlicy i Adama Filipowicza

Oliwia Gawlica zajmowała lokaty w trzeciej dziesiątce.
Oliwia Gawlica zajmowała lokaty w trzeciej dziesiątce. Sławomir Jakubowski
Reprezentanci AZS-u Politechniki Opole startowali na zawodach Pucharu Świata w short tracku w niemieckim Dreźnie.

Gawlica na zawody jechała w dobrym nastroju po ubiegłotygodniowych mistrzostwach świata juniorów w stolicy Bułgarii - Sofii. Tam nasza 19-letnia zawodniczka z koleżankami z reprezentacji Polski zajęła 4. miejsce w sztafecie na 3000 metrów.

W Dreźnie, już w stawce najlepszych na świecie seniorek, nasza zawodniczka zaprezentowała się całkiem przyzwoicie. W rywalizacji na dystansie 500 metrów wystartowało 45 zawodniczek, a Gawlica zajęła 22. lokatę. Tuż przed nią w końcowej klasyfikacji znalazła się inna reprezentantka naszego kraju - Magdalena Warakomska.

Na 1500 metrów zawodniczka AZS-u wypadła najlepiej z Polek. W gronie 43 startujących zakończyła rywalizację na 24. pozycji. Bezpośrednio za nią została sklasyfikowana inna z Polek - Natalia Maliszewska.

Biało-czerwonym nie wyszedł występ w sztafecie na 3000 metrów. Zespół w składzie: Gawlica, Warakomska, Monika Grządkowska i Kamila Stormowska w pierwszej rundzie został zdyskwalifikowany i zajął ostatnie 17. miejsce.

Filipowicz indywidualnie startował na 500 metrów i wśród 58 zawodników był 34. Na 13. pozycji finiszował jego kolega z reprezentacji - Bartosz Konopko.

W sztafecie na 5000 metrów polski zespół (Filipowicz, Konopko, Rafał Anikiej i Michał Kłosiński) wśród 20 drużyn zajął 16. pozycję.