OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Sofia Goggia wygrała zjazd w Crans Montanie.
Sofia Goggia wygrała zjazd w Crans Montanie. Fot. PAP/EPA/Alessandro Della Valle
Sofia Goggia potwierdziła swoją dominację, zwyciężając w szwajcarskiej Crans Montanie w zjeździe, zaliczanym do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata. Włoszka na siedem takich konkurencji rozegranych tej zimy wygrała pięć, a raz była druga.

Kolejne zwycięstwo Sofii Goggii

Prowadząca w klasyfikacji generalnej zjazdu Goggia w niedzielę pokonała trasę w czasie 1.26,81 i o 0,15 s wyprzedziła swoją rodaczkę Federicę Brignone oraz o 0,41 Francuzkę Laurę Gauche. Tegoroczna mistrzyni świata Szwajcarka Jasmine Flury zajęła 17. miejsce, tracąc 1.21 min.

22. zwycięstwo Goggii w Pucharze Świata, a 17. w zjeździe, nastąpiło dwa tygodnie po tym, gdy jako faworytka nie ukończyła przejazdu w MŚ.

Mikaela Shiffrin nie wystartowała w Crans Montanie

W zawodach nie wystarowała Mikaela Shiffrin, która zrobiła sobie przerwę po mistrzostwach świata. Amerykanka prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z ogromną przewagą ponad 700 punktów nad kolejną zawodniczką i jest na dobrej drodze do zdobycia piątej Kryształowej Kuli w karierze.

Konkurencja pierwotnie miała się odbyć dzień wcześniej. Z powodu gęstej mgły została przełożona na niedzielę w miejsce supergiganta. Niedzielna rywalizacja z tych samych powodów została opóźniona o kwadrans. W trakcie konkurencji mgła momentami również przeszkadzała zawodniczkom.

Kolejne zawody w tej konkurencji zaplanowano w następny weekend w Kvitfjell w Norwegii i 15 marca w ostatnim tygodniu sezonu w Soldeu w Andorze.