PŚ w pływaniu. Troje Polaków na podium w Berlinie

Łukasz Konstanty
Podczas zawodów Pucharu Świata w Berlinie Radosław Kawęcki w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym zajął trzecie miejsce. Pawel Relikowski / Polska Press
Dawid Wiekiera dołączył do Katarzyny Wasick i Radosława Kawęckiego, którzy w piątek stanęli na podium podczas odbywającego się w Berlinie Pucharu Świata w pływaniu. Dziewiętnastolatek w niedzielę zajął trzecie miejsce w rywalizacji na 200 metrów stylem klasycznym.

Wiekiera w finale uzyskał czas 2.06.66, gorszy o niespełna pól sekundy od rekordu Polski. Zwyciężył Amerykanin Nic Fink, który o zaledwie 0,01 sekundy wyprzedził na finiszu Marco Kocha.

Pozostałym Polakom startującym w niedzielnych finałach nie udało się wywalczyć miejsca w czołowej trójce. Adela Piskorska rywalizująca na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym zajęła piąte miejsce. Aby zająć miejsce na podium osiemnastoletnia pływaczka musiałaby pobić rekord Polski, który ustanowiła niemal rok temu. Szóste miejsce podczas zmagań na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym zajął z kolei Ksawery Masiuk.

Katarzyna Wasick najlepsza, Radosław Kawęcki w czołówce

W piątek znakomicie spisali się Katarzyna Wasick i Radosław Kawęcki. 30-letnia zawodniczka wygrała zmagania na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, z kolei wielokrotny mistrz Europy i świata zajął trzecią lokatę w rywalizacji na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym.

Kolejne zawody PŚ odbędą się w dniach 28-30 października w kanadyjskim Toronto.