OPRAC.:
Piotr Rutkowski
Natalia Maliszewska (druga z prawej) była jedną z członkiń naszej sztafety w półfinale na 3000 m Przemyslaw Swiderski
Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Gabriela Topolska zajęły czwarte miejsce w drugim półfinale sztafety na dystansie 3000 m podczas zawodów Pucharu Świata w Ałmatach. Oznacza to, że w niedzielę wystąpią w finale B. W sobotę odbyło się pięć finałów.

Biało-Czerwone w swoim półfinale sztafety na 3000 m osiągnęły czas 4:31.041 i przegrały z Koreankami (4:10.844 ), Holenderkami (4:11.462) i Węgierkami (4:11.515), które zajęły trzecie miejsce i również wystąpią w finale B. Koreańczycy zwyciężyli także sztafetę mieszaną (2000 m) czasem 2.40,301. Dzień wcześniej Polacy odpadli w tej konkurencji na etapie ćwierćfinału, ale ustanowili rekord kraju - 2.39,499.

Inne wyniki sobotnich zawodów PŚ w short tracku

1500 m

Na 1500 m kobiet najlepsza była Holenderka Suzanne Schulting - 2.26,253. Gabriela Topolska czasem 2.40.631 była piąta w finale B. Najszybszym mężczyzną na 1500 m był Koreańczyk Kyung Hwan Hong. Michał Niewiński odpadł w półfinale, natomiast Michał Niewiński i Diane Sellier w repasażach.

1000 m

Na 1000 m najszybszą kobietą była Kanadyjka Courtney Sarault - 1.32,671. Maliszewska i Stormowska odpadły w ćwierćfinałach. Rywalizację mężczyzn na dystansie 1000 m wygrał Holender Jens van T'Wout - 1.26,074. Łukasz Kuczyński nie przeszedł ćwierćfinału, natomiast Paweł Adamski i Thomas Neithan przepadli w repasażach.(PAP)