PŚ w skokach kobiet. Opseth wygrała w Wiśle, Polki poza "30"

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
Silje Opseth, zwyciężczyni zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. PAP/Grzegorz Momot
Norweżka Silje Opseth wygrała w Wiśle pierwszy w sezonie 2022/23 konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pozostałe miejsca na podium zajęły Austriaczki - broniąca Kryształowej Kuli Marita Kramer i Eva Pinkelnig. Nicole Konderla zajęła 34. miejsce, a Kinga Rajda - 36.

23-letnia Opseth, która cieszyła się z drugiego pucharowego zwycięstwa w karierze, wyprzedziła Kramer o 7,3 pkt. Norweżka oddała skoki na odległość 123 i 127 m, natomiast Austriaczka uzyskała 121,5 i 125 m. Wyniki Pinkelnig to 125,5 oraz 126,5 m, co dało 8,4 pkt mniej od zwyciężczyni.

Niezbyt dobre rezultaty Polek
Obie Polki zanotowały 93,5 m. Konderla do 30. lokaty dającej prawo startu w finałowej serii straciła aż 19,2 pkt.

O godzinie 16.00 w Wiśle rozpoczną się inauguracyjne zawody Pucharu Świata mężczyzn. Kolejne konkursy odbędą się w niedzielę. Poprzedzą je kwalifikacje.

Z powodu wczesnego terminu inauguracji rywalizacja toczy się w tzw. hybrydowych warunkach. Tory najazdowe są lodowe, ale zeskok pokryty jest igelitem zamiast śniegu.