PSL przeciw liberalizmowi w gospodarce

Kog
Zbigniew Figas na czele listy PSL do Sejmu, Stefania Ciura otwiera listę do Senatu.

Sobotnia Wojewódzka Konwencja Wyborcza PSL jednogłośnie zaaprobowała listy tej partii do Sejmu i do Senatu. Na czele 25-osobowej listy kandydatów do Sejmu znaleźli się Zbigniew Figas, prezes ZW PSL, Stanisław Rakoczy, wiceprezes ZW PSL, Piotr Karleszko, wiceprezes ZW PSL, Krzysztof Pawlus, prezes SL Mikołajczykowskiego, i Tadeusz Sekieta, prezes Zrzeszenia Producentów Rolnych w Głubczycach. Do Senatu z listy PSL kandydują Stefania Ciura z Namysłowa, Jacek Pieżyński z Kluczborka, Stanisław Wójcik ze Zdzieszowic. Na listach PSL znaleźli się m.in. przedstawiciele "Solidarności ?80" i Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.
Liderem listy przy trzech głosach wstrzymujących się wybrano prezesa Zbigniewa Figasa. On też przedstawił program społeczno-gospodarczy partii.

Podczas konwencji z członkostwa w PSL zrezygnował burmistrz Byczyny Jacek Pawlicki. Na listę wyborczą został on zgłoszony z sali. W wystąpieniu przed głosowaniem przypomniał, że to on miał spośród wszystkich członków PSL najlepsze wyniki wyborcze. Ubolewał, że nie jest akceptowany nie tylko przez mniejszość niemiecką, ale także przez władze wojewódzkie własnej partii. W głosowaniu 10 osób opowiedziało się za jego włączeniem na listę wyborczą, 13 było przeciw, a 6 wstrzymało się od głosu. Po tej decyzji konwencji Jacek Pawlicki złożył rezygnację na ręce prezesa Figasa i z głośnym "do widzenia" opuścił salę.
- Miejsca i pracy w PSL dla wszystkich wystarczy, funkcji niekoniecznie - skomentował jego decyzję prezes Figas.
PSL deklaruje przystąpienie od poniedziałku do kampanii wyborczej. Aby się do niej dobrze przygotować, kandydaci wezmą udział w specjalnym szkoleniu obejmującym zarówno program wyborczy PSL, jak i umiejętność samoprezentacji kandydatów. Opierając się na sondażach, PSL liczy na dobry wynik wyborczy i ma silną świadomość własnej odrębności.

- Poza PSL prawie wszystkie partie coraz głośniej mówią o tzw. liniowym podatku dochodowym, o globalizacji i liberalizmie. PSL ze swoimi sojusznikami chce budować antyliberalny nurt gospodarczy w państwie i mam nadzieję, że to nam się uda. Wyborcy pamiętają udział PSL w rządzie 1993-1997. Jakkolwiek po tamtej kadencji mieli oceny krytyczne, teraz tęsknią za tym okresem i wielu ma nadzieję, że PSL wróci do rządzenia i będzie realizowało program bliski ludziom - powiedział wiceprezes NKW PSL Marek Sawicki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska