Puchar Polski. Odra Opole gra dalej. Rozgromiła na wyjeździe Ruch Chorzów

Szymon Skrzypczak okrasił swój występ w Chorzowie dwoma golami.
Szymon Skrzypczak okrasił swój występ w Chorzowie dwoma golami. Mirosław Szozda
Piłkarze Odry Opole wygrali z Ruchem Chorzów w wyjazdowym starciu 1/32 finału Pucharu Polski aż 5-1.

Przed rozpoczęciem rywalizacji obie drużyny łączyło ze sobą to, że zajmują miejsce w środku ligowej stawki. W tym sezonie różnica jest jednak taka, że Odra występuje w Fortuna 1 Lidze, a Ruch, jako spadkowicz, o szczebel niżej. Tak więc to opolanie przystępowali do spotkania w Chorzowie w roli faworyta i wywiązali się z niej wzorowo.

Ich trener Mariusz Rumak dał szansę gry wielu piłkarzom, z których w ostatnim czasie rzadziej korzystał na ligowym froncie. Jednym z nich był napastnik Szymon Skrzypczak, którego trafienie już w 2. minucie pozwoliło opolanom objąć prowadzenie. Posłał on wtedy piłkę do siatki z rzutu karnego.

Przed przerwą dokonał tej sztuki raz jeszcze, kierując do celu piłkę głową po precyzyjnej wrzutce Jakuba Habusty. Był to gol na 2-1 dla Odry, ponieważ w międzyczasie, po stałym fragmencie gry, wyrównującego gola dla Ruchu zdobył Wojciech Kędziora.

Przebieg drugiej części gry już dobitnie pokazał zdecydowaną wyższość drużyny z Opola. Duży spokój zapewniła im już sytuacja z 57. minucie gry, kiedy to Tomas Mikinic nastrzelił Bartłomieja Kulejewskiego i niejako "wymusił" na nim zdobycie bramki samobójczej.

Słowacki skrzydłowy raz jeszcze odpłacił się swojemu szkoleniowcowi za obdarzenie go zaufaniem na niespełna kwadrans przed końcem, samemu ustalając wynik meczu. Chwilę wcześniej natomiast swoją pierwszą bramkę w barwach Odry strzelił środkowy obrońca Paweł Baranowski.

Ruch Chorzów - Odra Opole 1-5 (1-2)
Bramki: 0-1 Skrzypczak - 2. (karny), 1-1 Kędziora - 19., 1-2 Skrzypczak - 26., 1-3 Kulejewski - 57. (samobójcza), 1-4 Baranowski - 75., 1-5 Mikinic - 76.
Ruch: Wilk - Duriska, Obst, Kulejewski, Bartolewski - Kowalski (69. Balicki), Walski, Sikora (26. Nowakowski), Bogusz (88. Machała), Wdowik - Kędziora. Trener Dariusz Fornalak.
Odra: Szromnik - Brusiło, Baranowski, Bodzioch, Winiarczyk - Mikinic (86. Janasik), Habusta, Bonecki (70. Niziołek), Czyżycki (80. Moder), Wodecki - Skrzypczak. Trener Mariusz Rumak.
Żółte kartki: Bartolewski - Bonecki, Brusiło.