Puchar Świata: Piątkowy konkurs w Vikersund odwołany!

ŁŻ
Pawel Relikowski / Polska Press
Niestety, wiatr nadal płata figle skoczkom. Po odwołaniu wtorkowego konkursu w Lillehammer, teraz zrezygnowano też z przeprowadzenia zawodów w Vikersund.

Niestety, Norwegia nie jest szczęśliwym miejscem dla skoczków w tym roku. W Lillehammer we wtorek zawody storpedował silny wiatr. W zamian za to w piątek miał odbyć się jednoseryjny konkurs w Vikersund. Z tych samych powodów te zawody też zostały jednak odwołane.

Nie oznacza to jednak, że w piątek zawodnicy w ogóle nie pojawią się na skoczni. Na godz. 19.30 w Vikersund zaplanowano prolog, czyli kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Nie wiadomo jednak, czy warunki atmosferyczne się do tego czasu poprawią.

Przypomnijmy, że w klasyfikacji cyklu Raw Air prowadzi Austriak Stefan Kraft, który wyprzedza dwóch Niemców, Andreasa Wellingera i Markusa Eisenbichlera. Najwyżej z Polaków, na siódmym miejscu, plasuje się natomiast Kamil Stoch.

Dodajmy, że do zakończenia zmagań w Pucharze Świata, pozostały już tylko trzy konkursy indywidualne - jeden w Vikersund i dwa w Planicy.

Słabszy okres Kamila Stocha, Fortuna uspokaja. "Być może po MŚ jest małe rozprężenie, ale nic się nie dzieje. Nawet jak przegra PŚ z Kraftem, to nie będzie tragedii"

Press Focus / x-news

Opracował: ŁŻ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Puchar Świata: Piątkowy konkurs w Vikersund odwołany! - Dziennik Bałtycki

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie