Puchar Świata w kickboxingu. Karolina Słodkowska z KSW "Gorilla" na podium

Marcin Żukowski
Karolina Słodkowska zdobyła brąz na Pucharze Świata kickboxingu rozegranym w Insbrucku KSW "Gorilla"
Karolina Słodkowska, zawodniczka głubczyckiego Klubu Sportów Walki „Gorilla”, wywalczyła brąz na Pucharze Świata w austriackim Innsbrucku.

Używając sportowego slangu można śmiało stwierdzić, że turniej był mocno obsadzony, a konkurencja bardzo duża. W sumie wystartowało 1400 zawodników z 34 państw. Karolina Słodkowska rywalizowała w kategorii - 65 kg.

- Przygotowujemy się do Mistrzostw Polski w kickboxingu, które odbędą się w dniach 21-23 kwietnia w Będzinie. Pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski jest lokatą na listopadowe Mistrzostwa Świata - informuje Bartosz Słodkowski, trener, a prywatnie mąż Karoliny.

Jesienne Mistrzostwa Świata odbędą się w Lizbonie.

Karolina Słodkowska jest utytułowaną zawodniczką sportów walki, multimedalistką w kickboxingu (WAKO). Zdobyła m.in. wicemistrzostwo Europy w tej dyscyplinie. W przeszłości reprezentowała Polskę również na zawodach krajowych i międzynarodowych w taekwon-do (ITF) zdobywając m.in. trzykrotnie tytuł mistrzyni Europy i pierwsze miejsce w Pucharze Świata.