OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 30. miejsce w supergigancie w Kvitfjell.
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 30. miejsce w supergigancie w Kvitfjell. Paweł Relikowski / Polska Press
Austriaczka Nina Ortlieb zwyciężyła w supergigancie w norweskim Kvitfjell zaliczanym do alpejskiego Pucharu Świata. Kolejne miejsca na podium zajęły jej rodaczki - Stephanie Venier i Franziska Gritsch. Maryna Gąsienica-Daniel straciła ponad 2 minuty do triumfatorki i zajęła 30. miejsce.

Drugie w karierze zwycięstwo Ortlieb

Ortleb, dla której jest to dopiero drugie pucharowe zwycięstwo w karierze (poprzednie zanotowała trzy lata temu również w supergigancie) triumfowała czasem 1.29,25. Druga Venier straciła 0,12 s, a trzecia Franziska Gritsch była wolniejsza o 0,38 s.

Mikaela Shiffrin (strata 0,98 s) została sklasyfikowana na siódmej pozycji. Amerykanka dzień wcześniej, zajmując piąte miejsce w zjeździe, zapewniła sobie piątą w karierze Kryształową Kulę.

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 30. miejsce (2.01 min), co przełożyło się na pierwszy w sezonie punkt w tej konkurencji do klasyfikacji generalnej.

Najbliższe zawody PŚ w narciarstwie alpejskim

W przyszłym tygodniu w szwedzkiej miejscowości Are odbędą się przedostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. W piątek zawodniczki rywalizować będą w konkurencji slalom gigant, dzień później natomiast odbędzie się slalom.

Ostatnim akcentem będą finałowe zmagania w Soldeu, gdzie zawodnicy i zawodniczki będą mieć okazję, bo wziąć udział w rywalizacji w każdej indywidualnej konkurencji (zjazd, slalom, slalom gigant, supergigant).