PWSZ w Nysie: Atrakcyjne kierunki studiów. Nauki medyczne, zdrowie i kultura fizyczna

OPRAC.:
Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Archiwum PWSZ w Nysie
PWSZ w Nysie prowadzi rekrutację na studia. Pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, dietetyka, kosmetologia oraz psychofizyczne kształtowanie człowieka to kierunki o uznanej w kraju renomie, które od lat w nyskiej uczelni cieszą się niesłabnącą popularnością.

Konkurencyjne kierunki medyczne oraz z obszaru nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej, oferuje kandydatom na studia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie. Nowoczesny sprzęt dydaktyczny, doświadczona kadra naukowa oraz indywidualne podejście do studenta to atuty wyróżniające nyską Uczelnię.

Od 2002 roku PWSZ w Nysie kształci pielęgniarki w ramach studiów licencjackich (I stopnia) w systemie stacjonarnym, a od roku akademickiego 2015/16 na studiach (II stopnia) magisterskich. Dlaczego warto studiować pielęgniarstwo w Nysie? Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę medyczną, odbywają się one w salach wykładowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny i znakomicie przygotowanych pracowniach ćwiczeniowych i co najważniejsze na kierunku pielęgniarstwo w Nysie student nie jest anonimowy.

W nowym roku akademickim nowością będzie nowe Centrum Symulacji Medycznych.
To kolejne duże przedsięwzięcie w Nysie. Nowoczesne sale utworzone zostaną w budynku A przy ul. Chodowieckiego, który przejdzie gruntowną modernizację. Centrum zostanie wyposażone w wysokiej klasy aparaturę i fantomy. Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych. Dzięki zajęciom prowadzonym na symulatorach stopień realności jest oddany w najwyższym stopniu. Fundusze na realizację utworzenia Centrum pozyskano z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na działanie 5.3.

Absolwenci PWSZ w Nysie kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne cieszą się ogromnym uznaniem w Polsce, a nyska uczelnia i jej system kształcenia mają wypracowane od lat uznanie w środowisku medycznym.

Wydział Nauk Medycznych mieści się w budynku D kampusu uczelnianego przy ul. Ujejskiego i jest bardzo dobrze wyposażony w sprzęt dydaktyczny - zaawansowane fantomy do nauki resuscytacji dorosłych i dzieci, intubacji, kaniulacji dożylnej i doszpikowej, zaopatrywania urazów. Pomoce naukowe są sukcesywnie odnawiane, regularnie dokonuje się zakupów nowego sprzętu. Podobnie jak w pozostałych jednostkach Uczelni kadra naukowa i studenci Wydziału mogą korzystać z licznych urządzeń audiowizualnych.

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie prowadzi kształcenie na trzech kierunkach: kosmetologii, dietetyce i psychofizycznym kształtowaniu człowieka (trener osobisty).

Kierunek kosmetologia istnieje od 2006 roku. Kosmetolog jest wykształconym specjalistą ukierunkowanym wobec osób zdrowych, które odczuwają potrzebę poprawienia swego wyglądu i samopoczucia. Propaguje zdrowy styl życia, na który składają się między innymi: poprawne nawyki żywieniowe, profilaktyka zdrowia, odpowiednie nawyki pielęgnacyjne. W ramach kierunku prowadzone są dwie specjalności: kosmetologia specjalistyczna oraz chemia i technologia kosmetyków. Kierunek współpracuje z wieloma uznanymi firmami z branży kosmetologicznej w Polsce i na świecie, a także renomowanymi ośrodkami Wellnes i Spa, które co rocznie oferują wizyty studyjne, praktyki zawodowe i staże dla naszych studentów. Absolwenci PWSZ w Nysie są pożądanymi i cenionymi specjalistami na rynku pracy.

Kierunek dietetyka istnieje w Nysie od 2007 roku. Profil kształcenia i dobór przedmiotów zapewnia studentom umiejętność praktycznego zastosowania nabytej wiedzy w szerokim spektrum zagadnień dietetycznych. Do dyspozycji studentów jest nowa pracownia technologii żywności i przygotowania potraw. Służy ona do realizacji ćwiczeń z zakresu dietetyki
i technologii żywności na kierunkach: dietetyka oraz psychofizyczne kształtowanie człowieka. Nowa pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt, który ma pozwolić na realizację efektów kształcenia oraz ułatwić przygotowanie potraw z zachowaniem wartości odżywczych.

Kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka Wraz ze wzrostem zainteresowania wokół zdrowego stylu życia wynikającego z problemów społecznych związanych z nadwagą i chorobami pokrewnymi, wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowanych trenerów osobistych. W Polsce rynek fitness rozwija się najszybciej, dlatego Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie już w roku akademickim 2016/2017 uruchomiła unikatowy w skali całego kraju kierunek praktyczny studiów licencjackich: psychofizyczne kształtowanie człowieka. Studenci pod okiem wykwalifikowanej kadry przygotowują się do prowadzenia treningów psychofizycznych, zarówno indywidualnych, jak i grupowych. Nowością będzie sala przygotowania motorycznego w hali przy ulicy Głuchołaskiej w Nysie. Będzie to jedno z najlepiej wyposażonych w regionie miejsc treningowych. W hali stworzone zostaną niepowtarzalne możliwości, jeśli chodzi o prace naukowe, badawcze, przygotowanie fizyczne i pełną diagnostykę. Oprócz sali treningowej będzie do dyspozycji pracownia badań wydolnościowych, a także siły i mocy.

Narodowe Czytanie w Płocku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie