PWSZ w Nysie. Milionowa nagroda dla nyskiej uczelni za efektywne kształcenie

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Rektor PWSZ w Nysie prof. Przemysław Malinowski odebrał nagrodę z rąk wicepremiera Jarosława Gowina
Rektor PWSZ w Nysie prof. Przemysław Malinowski odebrał nagrodę z rąk wicepremiera Jarosława Gowina Przemysław Blechman
PWSZ w Nysie w gronie najlepszych uczelni zawodowych w kraju pod względem kształcenia na potrzeby lokalnego rynku pracy. Nagrodę przeznaczy min. na rozwój kształcenia w zakresie elektromobilności i i kształcenia wirtualnego.

Milion złotych z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymała dodatkowo Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowej w Nysie. To nagroda za dobre kształcenie, dostosowane do potrzeb rynku pracy. Nyska uczelnia znalazła się wśród 15 najlepszych uczelni zawodowych w Polsce, ocenianych w konkursie „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości” w oparciu o wybrane wskaźniki systemu Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA).

Listę najlepszych uczelni ogłosił w piątek wicepremier, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.
- W ścisłej współpracy między ministerstwem a środowiskiem akademickim unowocześniamy polskie uczelnie. Tak, aby nauka, szkolnictwo wyższe w jak największym stopniu stały się kołem zamachowym rozwoju gospodarczego Polski – podkreślił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. - Szczególnie ważną misję sprawują uczelnie zawodowe – Konstytucja dla Nauki zdecydowanie podnosi rangę tych uczelni, a wynika to z oczywistych potrzeb polskiej gospodarki, polskiego biznesu i przede wszystkim - polskich studentów.

Szef MNiSW zwrócił uwagę, że uczelnie zawodowe kształcą bardzo praktycznie, zgodnie z potrzebami konkretnego regionalnego rynku pracy.

- Aby docenić osiągnięcia tych uczelni już po raz drugi przeprowadzamy konkurs na tzw. Dydaktyczną Inicjatywę Doskonałości. W oparciu o bardzo szczegółowe dane wyłaniamy 15 uczelni, które najlepiej kształcą pod kątem potrzeb rynku pracy – powiedział minister Gowin.

- Fundusze z ministerstwa przeznaczymy na modernizację istniejących laboratoriów specjalistycznych naszej uczelni i organizację nowych laboratoriów, głównie pod potrzeby kształcenia przyszłych inżynierów branży elektromobilności, a także kształcenia w warunkach wirtualnej rzeczywistości – zapowiedział rektor PWSZ w Nysie prof. Przemysław Malinowski. - Te środki pozwolą także na organizację nowych kierunków studiów na potrzeby lokalnego rynku pracy.

PWSZ w Nysie znalazła się w gronie uczelni, które uzyskały pozytywne oceny jakości kształcenia na kierunkach studiów wydanych przez Polską Komisję Akredytacyjną w latach 2014–2019 oraz mają wysoki wskaźnik zatrudnienia i zarobków absolwentów (monitoring Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych). Analizując los absolwenta bierze się pod uwagę średnie zarobki i stopę bezrobocia w miejscu jego zamieszkania. To pozwala zobaczyć, jak zdobyte wykształcenie wpływa na rzeczywistą sytuację zawodową i materialną absolwenta.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska