PWSZ w Nysie: Pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla kierunku pielęgniarstwo

Materiały uczelni
Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie oceniła jakość kształcenia dla studiów pierwszego i drugiego stopnia pielęgniarstwo w PWSZ w Nysie na okres 6 lat.

Kierunek studiów – pielęgniarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie uzyskał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej na okres sześciu lat. To niezależna instytucja działająca na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia.
Zespół nauk medycznych i nauk o zdrowiu Polskiej Komisji Akredytacyjnej stwierdził, że proces kształcenia realizowany w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie umożliwia studentom kierunku pielęgniarstwo osiągnięcie założonych efektów kształcenia dla studentów pierwszego i drugiego stopnia o profilu praktycznym.

- Ocena naszego kierunku była o tyle inna niż poprzednio, że przebiegała w warunkach zdalnych. Dokumentacja wymagana przez zespół oceniający musiała być przygotowana wcześniej i przesłana do zespołu oceniającego. W trakcie zdalnego spotkania, które trwało dwa dni musieliśmy na bieżąco czuwać nad całością i prawidłowym przebiegiem oceny i szybko reagować na prośby Członków Zespołu PKA. Przesłana ocena końcowa jest bardzo dokładna i szczegółowa – podsumowuje prof. dr hab. Małgorzata Muc-Wierzgoń, Dziekan Wydziału Nauk Medycznych PWSZ w Nysie.

Od 2002 roku uczelnia w Nysie kształci pielęgniarki w ramach studiów licencjackich (I stopnia) w systemie stacjonarnym. Od roku 2004 do 2015 realizowano projekt kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych współfinansowany przez Unię Europejską. W roku akademickim 2015/16 uruchomiono w PWSZ w Nysie na kierunku pielęgniarstwo kształcenie na studiach drugiego stopnia (studia magisterskie), a w roku akademickim 2020/2021 uruchomiono
po raz pierwszy studia drugiego stopnia (magisterskie) stacjonarne w trybie weekendowym.

To umożliwia zainteresowanym pogodzenie pracy zawodowej z podnoszeniem kwalifikacji w PWSZ w Nysie. Środowisko pielęgniarskie oczekiwało również takiej właśnie formy studiów.

Wydział Nauk Medycznych PWSZ w Nysie dysponuje wieloma specjalistycznymi pracowniami wyposażonymi w profesjonalny sprzęt dydaktyczny, m.in. pracownią badań fizykalnych, pracownią anatomii, fizjologii pracownią badań psychofizycznych, psychometrycznych i audiometrii oraz pracowniami umiejętności pielęgniarskich. Pracownie wyposażone są w liczne trenażery do ćwiczeń czynności zabiegowych oraz fantomy.

Na kierunku pielęgniarstwo zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę medyczną i naukową z całego kraju. Poszerzono bazę dydaktyczną o oddziały, które wcześniej nie wchodziły w plan studiów licencjackich np. oddział okulistyki, kardiologii czy dializ pozaustrojowych.

Już wkrótce nowością będzie Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych. To kolejne duże przedsięwzięcie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Nowoczesne sale tworzone są
w budynku A przy ul. Chodowieckiego, który przechodzi gruntowną modernizację. Centrum zostanie wyposażone w najwyższej klasy aparaturę i fantomy.

Dzięki zajęciom prowadzonym na symulatorach stopień realności jest oddany w najwyższym stopniu. Fundusze na realizację utworzenia Centrum pozyskano z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na działanie 5.3.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska