PWSZ w Nysie rozwija współpracę z uczelniami z USA i Meksyku

Materiał PWSZ w Nysie
W bieżącym roku, przedstawiciele kadry dydaktycznej PWSZ w Nysie, odwiedzili kolejne Uczelnie partnerskie w USA: CBSU Bakersfield oraz University of Texas Rio Grande Valley (UTRGV) w Edinburgu. Z uczelnią CBSU Bakersfield prowadzona jest współpraca w ramach Wydziału Neofilologii PWSZ w Nysie.
W bieżącym roku, przedstawiciele kadry dydaktycznej PWSZ w Nysie, odwiedzili kolejne Uczelnie partnerskie w USA: CBSU Bakersfield oraz University of Texas Rio Grande Valley (UTRGV) w Edinburgu. Z uczelnią CBSU Bakersfield prowadzona jest współpraca w ramach Wydziału Neofilologii PWSZ w Nysie. Materiał PWSZ w Nysie
Podczas tegorocznych wakacji studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie uczestniczyły w Międzynarodowej Szkole Letniej w CETYS Ensenada w Meksyku w regionie Baja California. Wzięło w niej udział ogółem 275 studentów z 14 krajów.

PWSZ w Nysie współpracuje z meksykańską uczelnią od 2018 roku realizując wymianę studentów, kadry dydaktycznej i administracyjnej w ramach programu Erasmus+. Także w tym roku pracownicy nyskiej uczelni, mgr Anna Opałka oraz mgr Sebastian Zatylny, przeprowadzili zajęcia dydaktyczne w ramach tego wydarzenia. Oprócz realizacji swoich kursów, studentki z Nysy miały unikalną okazję uczestniczyć we wszystkich zajęciach dodatkowych, spotkaniach kulturalnych oraz wizytach studyjnych
w przedsiębiorstwach, a nawet zwiedzić San Diego oraz Waszyngton.

W bieżącym roku, przedstawiciele kadry dydaktycznej PWSZ w Nysie, odwiedzili kolejne Uczelnie partnerskie w USA: CBSU Bakersfield oraz University of Texas Rio Grande Valley (UTRGV) w Edinburgu. Z uczelnią CBSU Bakersfield prowadzona jest współpraca w ramach Wydziału Neofilologii PWSZ w Nysie.

W ubiegłym roku dr Agnieszka Kaczmarek – wykładowca na kierunku filologia, zrealizowała w tej Uczelni stypendium Fullbrighta. W Nysie gościli również wykładowcy z uczelni amerykańskiej, którzy prowadzili zajęcia ze studentami.

Uczelnię techniczną University of Texas Rio Grande Valley (UTRGV) odwiedzili natomiast Dziekan Wydziału Nauk Technicznych - prof. Włodzimierz Stanisławski (informatyka) oraz prof. Bogusław Szuba (architektura). Zapoznali się oni m.in. z zasadami wdrażania idei zrównoważonego rozwoju w USA, jak również przeprowadzili wykłady dla studentów amerykańskich.

Wykład prof. Bogusława Szuby dla studentów kierunku inżynieria lądowa dotyczył m.in. innowacyjnych pasywnych metod poszukiwania energooszczędności w projektowaniu budynków użyteczności publicznej. Wykład prof. Włodzimierza Stanisławskiego skierowany do studentów informatyki pt. „SVD based LSI using the GPU computations” dotyczył obliczeń równoległych z zastosowaniem procesorów graficznych.

Oprócz wizyt w USA i Meksyku, 15 studentów PWSZ w Nysie zrealizowało także swoje 2-3 miesięczne praktyki wakacyjne w takich krajach jak: Czechy, Hiszpania, Malta, Niemcy, Portugalia i Wielka Brytania. Nyska Uczelnia gościła w lipcu br. między innymi delegację z Uniwersytetu w Pune w Indiach, z którą współpracuje już od 2016 r. potwierdzając tym samym swój status jako Uczelni otwartej dla partnerów z całego świata i dającej swoim studentom znakomite możliwości kształcenia.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska