Pyton tygrysi wciąż na wolności. Wąż był widziany w...

  Pyton tygrysi wciąż na wolności. Wąż był widziany w miejscowości Glinki, płynie Wisłą w kierunku Góry Kalwarii. Policja potwierdza

  Piotr Wróblewski

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Źródło: TVN 24

  Trwają poszukiwania węża, który - najprawdopodobniej w sobotę - wydostał się na wolność. Pyton tygrysi ma prawie sześć metrów długości. Jest niebezpieczny. Z informacji podanych przez starostę otwockiego wynika, że płynie w górę rzeki, w stronę Góry Kalwarii.
  Pyton tygrysi, o długości prawie sześciu metrów, wydostał się na wolność. Groźny wąż jest poszukiwany od pięciu dni. Prawdopodobnie znajduje się nad Wisłą, w okolicy wsi Gassy i Cieciszew (na południe od Warszawy). Tam w niedzielę została znaleziona zrzucona skóra (wylinka). Miała 5,3 metra długości oraz obwód ok. 50 centymetrów. Ekspert określił ją jako wylinkę dorosłego pytona tygrysiego. Od tego czasu nadal trwają poszukiwania gada. - O godz. 4:30 [w nocy - red.] zostały wznowione poszukiwania. Prowadzi je fundacja Animal Rescue.  Gdzie jest pyton tygrysi? Wąż był widziany w Glinkach


  Wczoraj [wtorek - red.] w późnych godzinach nocnych wąż był widziany - tłumaczy kom. Jarosław Sawicki, z policji w Piasecznie. Z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że wąż został zauważony przez wędkarza. Był widziany po stronie otwockiej. We wtorek tuż przed północną pojawił się komunikat ze sztabu kryzysowego. "Widziano poszukiwanego pytona w Glinkach".  Policja widziała go na własne oczy. Popłyną w górę rzeki. Pilotować (złapać) go mają poławiacze ze strony Piaseczna. "Komunikat przekazał starosta otwocki, Mirosław Pszonka, który kilkanaście godzin wcześniej zwołał sztab kryzysowy. Z informacji podanych przez Pszonkę wynika, że wąż płynie w kierunku Góry Kalwarii.

  Wszystkie osoby, które natkną się na węża, jego wylinkę lub mają informację o jej pochodzeniu, proszone są o kontakt pod numerami 22 3506691, 792 112 222 lub 997.

  Źródło:  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo