Radni PiS zmienili zdanie. Już nie chcą odwoływać przewodniczącego rady w Nysie

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Urna już stała na sali, ale do głosowania nie doszło. Po dwóch miesiącach grupa radnych z PiS i PSL zmieniła zdanie i już nie chce dymisji Bogdana Wyczałkowskiego.

W marcu w powiecie nyskim doszło do przeformowania sceny politycznej. Rozpadła się ostatecznie koalicja PiS z komitetem Kordiana Kolbiarza i Forum Samorządowym.

Starosta Andrzej Kruczkiewicz (PiS) złożył wtedy formalny wniosek o odwołanie przewodniczącego rady Bogdana Wyczałkowskiego (Komitet Kolbiarza), ale na dwóch kolejnych sesjach zabrakło mu wystarczającego poparcia, aby umieścić to w porządku obrad.

Wniosek o odwołanie starego i wybór nowego przewodniczącego znalazł się wreszcie w porządku piątkowej (29 maja) sesji, ale już w jej trakcie sami wnioskodawcy poprosili o jego wycofanie. To wzbudziło zdziwienie u drugiej strony.

Nie musimy naśladować tych wyżej, którzy toczą walkę o przywództwo – wyjaśniał ogólnikowo Czesław Biłobran, lider PSL i aktualnym sprzymierzeniec PiS. – Mamy prawo złożyć taki wniosek i go wycofać.

- Dziś nie jest czas, aby zajmować się takimi sprawami. Najważniejszy cel, to walka z epidemią, a nie jakieś przetasowania – komentuje starosta Andrzej Kruczkiewicz. – Trudno dziś powiedzieć kto popiera zarząd. Rozmowy trwają, być może jedna strona ma za mało głosów, aby odwołać starostę, a druga za mało, aby przejąć władzę. Jest gorący okres wyborów prezydenckich. Czekamy, aż to się uspokoi.

Personalna karuzela w Nysie może wrócić w lipcu, kiedy staroście skończy się półroczny okres ochronny po fiasku ostatniej próby odwołania go ze stanowiska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska