Radny klął na sesji, by pokazać, że pisarz Janusz Rudnicki jest niegodny tytułu

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Zaktualizowano 
Grzegorz Peczkis przekonał większość radnych, żeby nie głosowali za nadaniem tytułu wielkiemu pisarzowi.
Grzegorz Peczkis przekonał większość radnych, żeby nie głosowali za nadaniem tytułu wielkiemu pisarzowi. Tom
"Ku..." i "ch..." podczas obrad rady miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Radny PiS czytał na głos fragmenty powieści pisarza Janusza Rudnickiego, któremu rada miała nadać tytuł "zasłużonego dla miasta".

Znany polski pisarz Janusz Rudnicki mieszka w Hamburgu, ale pochodzi z Kędzierzyna-Koźla. Na czwartkową sesję rady miasta zaplanowano głosowanie, komu przyznać tytuł „Zasłużonego dla miasta”.

Jednym z kandydatów był właśnie Rudnicki. Radny PiS Grzegorz Peczkis i kandydat tej partii na senatora otworzył w czasie obrad książkę „Śmierć czeskiego psa” za którą Rudnicki był nominowany do nagrody literackiej Nike. Powiedział, że chce przeczytać wszystkim fragmenty twórczości pisarza żeby radni „wiedzieli, kogo mają promować”.

- W pi... i nożem. I ch... po oczach, ku..., koniec cytatu - mówił do mikrofonu, czytając fragmenty książki. Na sali nastąpiła konsternacja. Zapewne nie tylko tam, bo obrady są transmitowane i oglądać może je każdy mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, który ma dostęp do internetu.

Radny po chwili przeczytał jeszcze jeden fragment.

- Stoję, jak ch... w rynnie, czy jednak stoję jak ch... w torcie? No ku... wasza wysublimowana mać! Ale i tego, co można zrobić z takim jednym pojebanym czasownikiem jak „pie....”. Lub, wymiennie, z takim popie.... czasownikiem jak „jeb..”. Wyje..., przeje..., podje..., zaje..., poje... - rzucał mięsem radny.

Przekonywał jednocześnie, że nie warto temu konkretnemu pisarzowi nadawać takiego tytułu. Właśnie z powodu przekleństw.

- Dokonałem analizy statystycznej tego tutaj artysty - tłumaczył dalej radny Peczkis. - Wyraz mężczyzna w tym dziele pojawia się dwukrotnie. Natomiast wyraz „ch...” 24 razy.

Ostatecznie za nadaniem tytułu pisarzowi było tylko 6 radnych, a 10 przeciw (4 osoby się wstrzymały). Dla uspokojenia atmosfery na sesji przewodniczący rady Andrzej Kopeć zarządził nawet przerwę. Kopeć uważa, że radny posunął się za daleko.

- To prawda, że w większości pan Grzegorz Peczkis czytał fragmenty książki, ale w pewnym momencie rzucił od siebie „kto to gó... przyniósł na sesję”. To nie było na miejscu - mówi Andrzej Kopeć. I dodaje, że jego zdaniem polityk PiS chciał zrobić wokół siebie trochę szumu w związku z wyborami parlamentarnymi.

Grzegorz Peczkis się z tym nie zgadza: - Jak ktoś obserwuje moją aktywność, to wie, że zawsze byłem wyrazisty.

Poprosiliśmy o komentarz dwóch wybitnych językoznawców, profesorów: Jerzego Bralczyka i Jana Miodka. - Nie, to szkoda w ogóle tego komentować, dajmy sobie naprawdę spokój - powiedzieli portalowi nto.pl, dodając, że bardzo lubią twórczość Rudnickiego.

SYLWETKA

Janusz Rudnicki urodził się w 1956 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Był działaczem NSZZ „Solidarność” w stanie wojennym został internowany. W 1983 roku wyemigrował do Niemiec. Studiował slawistykę i germanistykę na uniwersytecie w Hamburgu. Swoją karierę pisarską rozpoczynał pisząc do miesięcznika kulturalno-politycznego „Archipelag” wydawanego w Berlinie Zachodnim w latach 80. W 2008 został nominowany do literackiej nagrody Nike za powieść „Chodźcie, idziemy”. Dwa lata później za „Śmierć czeskiego psa” dostał nie tylko nominację, ale był nawet finalistą Nike.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 129

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

n
nie lubię buców

Doszła do mnie wiadomość, że nasz genialny ziomal- pisarz zawitał  w rodzinne strony i będzie miał spotkanie z mieszkańcami. Będzie ono za darmo dla widzów ( czyli gość ma sponsora- byle to nie jestem ja- podatnik gminy). Podchodzę do tego skandalisty z dużym dystansem, bo nawet na swoich plakatach obraża nas kędzierzynian pisząc "Nędzierzyn " , co odbieram jako zemstę za brak społecznego uznania za jego tfu-rczość.

Dzięki sponsorowi ten pan będzie  chociaż miał na bilet powrotny do swojego stałego miejsca zamieszkania  ...i tylko tyle.

G
Gość

Tego dziadostwa, które jest w tym mieście nie tylko ludzie już nie wytrzymują ale także i sprzęt techniczny wysiada. Właśnie przerwano transmisję internetową XX Sesji Rady Miasta i nie wiem co robić, bo poziom adrenaliny nie pozwoli mi zasnąć, mimo późnej godziny.

G
Gość
W dniu 28.10.2015 o 23:18, dobrze mówił napisał:

Właśnie dlatego wygrał w wyborach, bo ludzie usłyszeli, że jest świadomy tego co się wokół dzieje i na podstępy jest wyczulony.Trzeba umieć czytać, a we władzach wyższych- czytać ZE ZROZUMIENIEM i mieć świadomość tego, co będzie dla narodu z tego, gdy dasz " łapkę w górę albo w dół"

Nagle dziwnym trafem wrogowie,którzy krytykowali czy  wręcz wyśmiewali przed 25 października 2015r Pana Grzegorza Peczkisa-obecnie  Senatora RP z PiS nagle stają się Jego orędownikami i "farbowanymi"przyjaciółmi. Jak daleko sięgą hipokryzja ludzi umoczonych w naszej lokalnej sitwokracji,która myśli tylko o władzy i korzyściach z niej płynących bo służy od wielu lat  nie dobru obywateli ale  prywacie i "królikowi"? Kiedy w końcu rozliczymy władzunię za likwidację po 2000r ZOL-u w Sławięcicach  i nie dotrzymanych obietnic ludzi z SLD odnośnie powstania nowych 4 tysięcy miejsc pracy w KKPP(praca jest  ale TYLKO dla kumotrów), koalicji MN,PO i KWW TW  odnośnie Powstania Hospicjum ,następnej koalicji MN,PO i SLD z nieotwarcia w styczniu 2015 Oddziału Onkologicznego w Szpitalu na ul.Judyma? Jak długo jeszcze będziemy czekać na roliczenie sitwy z całości jej działań-działań na których miasto i powiat wyszło jak Zabłocki na mydle,bo jesteśmy powiatem 50+.Jak długo jeszcze będziemy czekać na te rozliczenia i postawienie gangsterki przed Temidą?

d
dobrze mówił
W dniu 28.10.2015 o 23:09, Gość napisał:

Teraz pewnie Grzegorz Peczkis żałuje tego występu na sesji.Został senatorem, to pewnie się dziennikarze zainteresują.

Właśnie dlatego wygrał w wyborach, bo ludzie usłyszeli, że jest świadomy tego co się wokół dzieje i na podstępy jest wyczulony.
Trzeba umieć czytać, a we władzach wyższych- czytać ZE ZROZUMIENIEM i mieć świadomość tego, co będzie dla narodu z tego, gdy dasz " łapkę w górę albo w dół"
G
Gość

Teraz pewnie Grzegorz Peczkis żałuje tego występu na sesji.

Został senatorem, to pewnie się dziennikarze zainteresują.

G
Gość

Nieustające brawa dla doktora Adriana Zandberga!!!

E
Elwira

Brawo Panie Peczkis :)!!!

P
Peter

I co lemingi pokemowskie, łyso wam co? Grzegorz Peczkis został Senatorem RP, a wy teraz jesteście tam gdzie być powinniście.Paniali tawariszcze!  Za to facet co sobie napisał bilbordzie, że warto być przyzwoitym wraz z swoim asystentem został przez wyborców oceniony i podziękowano mu nie dając mandatu zaufania.Wraca  do domciu, aut.

G
Gość
W dniu 26.10.2015 o 13:35, Normalny napisał:

Gratulacje dla Pana Peczkisa.

Tak masz rację trzeba pogratulowac wszystkim wyborcom,którzy zagłosowali na Senatora Grzegorz Peczkisa,który zawsze przeciwstawiał się naszej lokalnej kędzierzyńsko-kozielskiej sitwokracji,którą należy rozliczyć za całość nepotycznych i biznesowo-kolesiowskich układzików.

Komu na koniec kadencji władza z Platformy Obywatelskiej przyzanła medale za zasługi i nagrody pieniężne ?Czy te osoby działały w K-K  koalicjach po 2010  w MN,PO i KWW TW oraz po 2014 w  MN,PO i SLD? Czemy poprzednia władza nie przyznała wyróżnień obywatelom walczącym z "elitarną"sitwą,która  sprawuje władzę w K-K od 1998r,sitwa która rozdaje synekury, sitwa która prywatyzowała naszą chemię,sitwa która zwalniała nawet jedynych żywicieli rodzin ?

N
Normalny

Gratulacje dla Pana Peczkisa.

G
Gość

Peczkis uzyskał wyższy wynik i zostanie senatorem. BRAWO.GRATULACJE.

Czekamy na dalsze działania senatora Peczkisa w przywracaniu godności Polakom.

 

G
Gość
W dniu 20.10.2015 o 12:59, sas napisał:

A ten tekst to Pan Panie Peczkis napisał czy kolega?

Mam nadzieję,że na tym forum nie ma .....cenzury?

 

sas, mieszkańcy K-K  to nie "gęsi"i potrafia samodzielnie napisać to co myślą.Ty chyba to zapytanie napisałeś pod czyjeś dyktando- pytanie sas,kto z naszej jaśnie nam panującej sitwokracji ci kazał?Ile dostałeś w kopercie?

G
Gość
W dniu 20.10.2015 o 12:59, sas napisał:

A ten tekst to Pan Panie Peczkis napisał czy kolega?

Mam nadzieję,że na tym forum nie ma .....cenzury?

 

sas, mieszkańcy K-K  to nie "gęsi"i potrafia samodzielnie napisać to co myślą.Ty chyba to zapytanie napisałeś pod czyjeś dyktando- pytanie sas,kto z naszej jaśnie nam panującej sitwokracji ci kazał?Ile dostałeś w kopercie?

s
sas
W dniu 03.10.2015 o 14:24, Ryszard napisał:

Radny Grzegorz Peczkis zachował się bardzo dobrze. Nie pozwolił na farsę i zbeszczeszczenie instytucji Honorowego Obywatela Miasta Kędzierzyna-Koźla.Nagannie zachował się za to przewodniczący Rady Miasta Andrzej Kopeć, który dopuścił aby taką niegodną kandydaturę faceta co pisze w swojej książce takie obrzydliwe wulgaryzmy i pomyje przedstawiono do zaszczytnego tytułu w naszym mieście..Brawo panie Peczkis gonić rynsztok cieknący kloaką z naszego miasta.Kopcia odwołać z funkcji przewodniczącego Rady Miasta.Taki jakiś bez wyrazu, bez ikry, miałki. Lelum polelum, a po za tym nie nadaje się, bo widać, że za mało czyta książki facetów których grupka wesołków chce wyróżnić zaszczytnym tytułem.. Ciocia mówi,że ten pan radny przewodniczący w przyszłości kariery politycznej nie zrobi w naszym mieście. Nie dawno miał komplikacje z gumowym cyckiem. Pan radny Grzegorz Peczkis przerasta go pod każdym względem.A ten tekst to Pan Panie Peczkis napisał czy kolega?
G
Gość
W dniu 10.10.2015 o 13:02, Jerzy napisał:

Pragnę poprzeć twierdzenie, że ludzi należy oceniać osobnowedle ich życia i pracy.  W mediach bardzo wiele się piszeo mordach na Polakach przez Ukraińców, ale w naszej rodziniezawsze się wspominało sąsiadkę moich Rodziców z okresuzamieszkiwania w Stanisławowie, która o 4-tej nad ranem obudziła naszą Mamę i rodzeństwo - by uciekali z domu przed idącymi po dzielnicy"moskalami" - rosjanami zbierajacymi transport na syberię.Major NKWD - starowinka ze swoją rodziną do dziś mieszkająw naszym domu w Stanisławowie od czasu wypędzenia w 1941 r.

Takie przykłady są dla naszych politykierów niewygodne, bo oni tuczą się na szczuciu jednych na drugich i na tym zbijają swój polityczny oraz finansowy kapitał...i cieszą się z tego, że " głupi lud  ( bez granic)to kupi".

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3