Rajd u Bembeników

Taw
W Nowym Kościele odbyły się ogólnopolskie zawody w motocyklowych rajdach enduro. Zorganizował je znany zawodnik AMK Tortex Grodków Bartłomiej Bembenik, traktując przedsięwzięcie jako próbę generalną przed mającą tam się odbyć eliminacją mistrzostw Polski.

Oprócz startu w rajdzie kilkudziesięciu zawodników rywalizowało także w zawodach motokrosowych oraz podjeździe pod górę. Rajd rozgrywano na 15-kilometrowej pętli, którą uczestnicy przejeżdżali 7 razy. W klasie 80 ccm wygrał utalentowany reprezentant Tortexu, zaledwie 12-letni Mateusz Bembenik, a kolejne miejsca zajęli Michał Jarmułowicz (Sparta Wrocław) i Paweł Kucharczyk (Jelenia Góra). Triumfatorem otwartej klasy 250 ccm został uczestnik rajdu Paryż - Dakar Dariusz Piątek (Cross Lublin), wyprzedzając Andrzeja Gruntowskiego z Dąbrowy Niemodlińskiej (w barwach wrocławskiej Sparty) oraz byłego żużlowca Zbigniewa Lecha (Sparta).
W zawodach motokrosowych w klasie 80 ccm ponownie zwyciężył M. Bembenik, a w otwartej Tomasz Mouczka (Czechy), wyprzedzając D. Piątka i A. Gruntowskiego. Na 5. pozycji zawody ukończył Marcin Tatarczuk (Tortex).
Nietypową konkurencję - podjazd pod górę (po kamieniach i w deszczu) na dystansie 250 m wygrał D. Piątek. Uzyskał 201 m, o metr wyprzedzając A. Gruntowskiego. Trzeci z wynikiem 182 m był kolejny reprezentant Crossu Lublin Robert Wiechowski.