Jacek Czaplewski
Górnik Łęczna - Legia Warszawa 0:1
Górnik Łęczna - Legia Warszawa 0:1 PAP/Wojtek Jargiło
Raków Częstochowa pokonał Górnika Łęczna 1:0 i tym samym awansował do finału Pucharu Polski. Zagra w nim po raz trzeci z rzędu. Czy trzeci raz zdobędzie trofeum? Jego rywalem będzie Legia Warszawa, z którą przegrał ostatnio w lidze. Mecz na PGE Narodowym już 2 maja.

Puchar Polski. Górnik Łęczna - Raków Częstochowa 0:1

Pierwsza połowa skończyła się bezbramkowym remisem. Raków miał w niej przewagę, ale nie przytłaczającą. Zresztą więcej strzałów oddał Górnik - konkretnie dziewięć z czego pięć okazało się celnych.

W najlepszej sytuacji przed przerwą w poprzeczkę trafił wahadłowy Rakowa, Fran Tudor. Dobitkę Bartosza Nowaka obronił Maciej Gostomski. Mimo porażki był to dziś najmocniejszy punkt gospodarzy.

Górnik też miał swoje momenty. W jednej akcji potrafił oddać aż trzy strzały. W pierwszej połowie największe zagrożenie stworzył Karol Podoliński. Rosły napastnik szukał okienka po uderzeniu głową, ale jego próbę zdołał obronić Kacper Trelowski.

Finał Pucharu Polski: Legia kontra Raków 2 maja

Raków objął prowadzenie chwilę po zmianie stron. Akcję zapoczątkowaną przez Władysława Koczerhina i kontynuowaną przez Jeana Carlosa zwieńczył pewnym strzałem przy lewym słupku Bartosz Nowak. Chwilę po tym mogło być nawet 2:0, jednak Tudor przegrał pojedynek z Gostomskim.

Finał Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Rakowem Częstochowa odbędzie się 2 maja (wtorek) na PGE Narodowym w Warszawie. Bilety będzie można nabyć w cenie 120 i 80 złotych. Trofeum broni Raków, który zwyciężył także w poprzedniej edycji. W sobotnim bezpośrednim meczu ekstraklasy zwyciężyła jednak Legia 3:1.

Piłkarz meczu: Bartosz Nowak
Atrakcyjność meczu: 6/10

PUCHAR POLSKI w GOL24

Raków ma nosa do piłkarzy wybranych z klubów ekstraklasy. W naszym rankingu musiało znaleźć się miejsce dla Nowaka. Poznaj czołową piątkę.

Najlepsze transfery w Ekstraklasie. Na liście... dwaj trener...