Ranking Perspektyw: Trójka i Elektryczniak z Opola znowu na...

  Ranking Perspektyw: Trójka i Elektryczniak z Opola znowu na czele szkół Opolszczyzny

  Zdjęcie autora materiału
  Iwona Kłopocka

  Nowa Trybuna Opolska

  Na zdjęciu z dyplomami dla najlepszych szkół w regionie stoją: Joanna Raźniewska, dyrektor III LO w Opolu i Dariusz Dobrowolski, dyrektor Zespołu Szkół

  Na zdjęciu z dyplomami dla najlepszych szkół w regionie stoją: Joanna Raźniewska, dyrektor III LO w Opolu i Dariusz Dobrowolski, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. ©UM Opole

  Miesięcznik „Perspektywy” po raz 21. ogłosił ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Dyplomy dla najlepszych szkół Opolszczyzny odebrali dziś w Warszawie dyrektorzy III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu i Publicznego Technikum nr 5 w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu.
  Na zdjęciu z dyplomami dla najlepszych szkół w regionie stoją: Joanna Raźniewska, dyrektor III LO w Opolu i Dariusz Dobrowolski, dyrektor Zespołu Szkół

  Na zdjęciu z dyplomami dla najlepszych szkół w regionie stoją: Joanna Raźniewska, dyrektor III LO w Opolu i Dariusz Dobrowolski, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. ©UM Opole

  Organizatorzy rankingu ocenili tysiąc ogólniaków i pół tysiąca techników z całej Polski. Wpływ na miejsce w rankingu miały wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz sukcesy w olimpiadach. W przypadku techników dodatkowo oceniane były wyniki egzaminu zawodowego.

  Najlepsze liceum z naszego regionu - III LO w Opolu - znalazło się na 33. miejscu rankingu ogólnopolskiego (przed rokiem zajęło miejsce 24.). Najlepsze technikum jest w opolskim Elektryczniaku. Zajęło 13. miejsce w rankingu krajowym (przed rokiem miejsce 24).

  Na licealnym podium są też: Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie (64. miejsce w kraju) i II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu (76). Czwartym ogólniakiem Opolszczyzny jest LO im. Broniewskiego w Strzelcach Opolskich (160. w kraju).

  Wielki sukces odniosły dwa opolskie technika. Elektryczniak już dwa lata temu był najlepszy w regionie. Teraz znów wygrał, imponując też lokatami krajowymi ( 8. miejsce w Polsce pod względem wyników maturalnych w technikach).

  Tuż za nim znalazł się Ekonomik z Opola, który uplasował się na 16. miejscu w kraju (przed rokiem 7). Na pudle jest też technikum z „Gzowskiego” (57. miejsce w kraju). Ogromny awans odnotowało technikum z Ozimka - 4. w regionie i 58. w kraju - które wcześniej nie było notowane w rankingu. Satysfakcję może też mieć technikum z Prudnika (85. w kraju), które zrobiło potężny skok z końca drugiej setki.

  - Cieszą nas sukcesy szkół z Opola - mówi Irena Koszyk, naczelnik opolskiego Wydziału Oświaty. - Utrzymanie wysokiej, dawno wypracowanej pozycji to duże osiągnięcie. Trójka to rankingowy weteran wysoko notowany od początku. Dołączył do niej Elektryczniak i Ekonomik - to szkoły, które rekrutację zamykają z punktacją, jaką mają najlepsze ogólniaki. Wszystko to wynik przyjętej strategii edukacyjnej i wysiłku nauczycieli, które sprawiają, że te szkoły wybierają najlepsi.

  Najlepsze opolskie licea (w nawiasie miejsce w rankingu ogólnopolskim)[/b]
  1. (33) PLO nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi Opole
  2. (64) Diecezjalne Liceum Humanistyczne Nysa
  3. (76) PLO nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Opole
  4. (160) Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego Strzelce Opolskie
  5. (275) Społeczne Liceum Ogólnokształcące w ZSO STO Kluczbork
  6. (289) PLO nr V Opole
  7. (321) I LO im. Lotników Polskich Olesno
  8. (375) I LO "Carolinum" Nysa
  9. (390) II LO Kędzierzyn-Koźle
  10. (417) I LO Kluczbork


  Najlepsze opolskie technika (w nawiasie miejsce w rankingu ogólnopolskim)
  1. (13) Publiczne Technikum nr 5 w Zespole Szkół Elektrycznych Opole
  2. (16) Publiczne Technikum nr 3 w ZS Ekonomicznych Opole
  3. (57) Publiczne Technikum nr 1 w ZSTiO im. K. Gzowskiego Opole
  4. (58) Publiczne Technikum w ZS Ozimek
  5. (85) Publiczne Technikum Prudnik
  6. (127) Technikum w ZS Głuchołazy
  7. (144) Technikum nr 2 w ZSEiO Olesno
  8. (164) Technikum nr 1 w ZS nr 1 Kędzierzyn-Koźle
  9. (177) Technikum nr 3 w ZS nr 3 Kędzierzyn-Koźle
  10. (218) Publiczne Technikum nr 2 w ZSZ nr 4 Opole


  Najlepszym liceum w Polsce jest XIV LO im. Staszica w Warszawie, a najlepszym technikum - Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie.

  Pełne wyniki na stronie internetowej „Perspektyw”. Są tam również rankingi maturalne liceów i techników oraz ranking szkół olimpijskich.

  Budżet alert - wszystkie informacje o budżecie obywatelskim

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo