Ratowniku, ratuj się sam! Interwencja policji 'po opolsku'

RedakcjaZaktualizowano 
– Policjantki powiedziały koledze ratownikowi, żeby przyprowadził tych rosłych mężczyzn, którzy nam grozili – opowiada Grzegorz Nosal, ratownik z kąpieliska Bolko. – Osłupiałem, kiedy to usłyszałem.
– Policjantki powiedziały koledze ratownikowi, żeby przyprowadził tych rosłych mężczyzn, którzy nam grozili – opowiada Grzegorz Nosal, ratownik z kąpieliska Bolko. – Osłupiałem, kiedy to usłyszałem. Sławomir Mielnik
- Po służbie się z wami rozliczymy - usłyszeli od agresywnych plażowiczów ratownicy z kąpieliska Bolko. Wezwali na pomoc policję. - Pewnie chcieli się z wami rozliczyć finansowo - uspokajały ratowników interweniujące policjantki.

Zaczęło się od tego, że ratownicy, którzy w niedzielę pilnowali bezpieczeństwa plażowiczów na kąpielisku Bolko w Opolu, zwrócili uwagę małemu chłopcu, który skakał do wody na główkę.

- Chodziło o to, żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy - wspomina Grzegorz Nosal, jeden z ratowników. - Wtedy pojawił się rosły mężczyzna, raczej nie związany z chłopcem, i zaczął nas wyzywać. Ewidentnie szukał zaczepki. Po chwili dołączył do niego drugi mężczyzna i grozili nam, że rozliczą się z nami, kiedy skończymy pracę. Nie wiedzieliśmy, co im może strzelić do głowy - wspomina.

Mężczyźni nie odpuszczali, dlatego ratownicy, w obawie, że agresywni plażowicze zrealizują swoje groźby, wezwali policję. - Przyjechały dwie młode funkcjonariuszki i powiedziały koledze ratownikowi, żeby przyprowadził im tych mężczyzn, którzy nam grozili. Zaskoczyło nas to, ale kolega poszedł. Oczywiście nic nie wskórał, bo tamci mężczyźni odpyskowali mu tylko, że oni nigdzie nie zamierzają się ruszać, bo mają wakacje - relacjonuje. - Policjantki mówiły, że nie ma sensu, żeby one po nich szły, bo zanim dotrą na miejsce, mężczyźni zdążą wskoczyć do wody i odpłynąć - dodaje.

Ostatecznie funkcjonariuszki pofatygowały się do plażowiczów, którzy grozili ratownikom, i pouczyły ich. - Na koniec stwierdziły, że to, co mówili do nas ci mężczyźni, to wcale nie były groźby karalne, bo żeby tak je potraktować, musieliby nam zagrozić, że zabiją nam matki albo połamią kości. Osłupiałem, kiedy dorzuciły jeszcze, że może ci mężczyźni wcale nam nie grozili, tylko mówili po prostu, że się z nami rozliczą pieniężnie - wspomina.

Zachowanie policjantek wprawiło też w osłupienie jednego z opolskich naukowców, który był świadkiem incydentu. - Kiedy usłyszałem, jak każą poszkodowanemu przyprowadzić z drugiego końca plaży osiłków, którzy mu grozili, to pomyślałem, że to nie dzieje się naprawdę - mówi naukowiec. - W Ameryce ci mężczyźni w jednej chwili skończyliby na glebie skuci w kajdanki, a tutaj policja zupełnie zbagatelizowała sprawę - uważa.

Zapytaliśmy w komendzie wojewódzkiej, czy takie są standardy pracy opolskiej policji. "Aby rzetelnie odpowiedzieć na zadane przez Panią pytania, treść maila została przekazana Komendantowi Miejskiemu Policji w Opolu, który zlecił zbadanie okoliczności tej interwencji" - napisał Piotr Pogoda z KWP w Opolu.

Do sprawy wrócimy.

polecane: FLESZ: Ekologia na co dzień: 6 mitów, w które wierzymy

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 131

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
p
psiak

Więcej kobiet w Policji, zabrać wszystko policjantom łącznie z mundurówką, wysyłać na emeryturę w wkieku 80 lat i będzie w kraju pięknie. Policjantki są takimi samymi funkcjonariuszami i podejmują działania z narażeniem życia, więc nie dopełniły swoich obowiązków. 

J
Ja taki
W dniu 22.08.2013 o 09:29, brat chłopca napisał:

Ratownik kazał 10 letniemu chłopcu zrobić 20 pompek był w stosunku do niego agresywny za to ze chciał skoczyć do wody. brat chłopca stanął w obronie i doszło do utarczki słownej. tego to pan ratownik nie mówi nie chwali się swoją bohaterską postawą a może rodzice chłopca powinni złożyć skargę na tego ratownika i pociągnąć go do odpowiedzialności za znęcanie się nad dzieckiem. 

ooooooo i to jest sprawa ! brawo może tym NTO zajęło by się przecież to jest przestępstwo " zmuszanie do określonego zachowania" 

Art. 191. Zmuszanie do określonego zachowania 
§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Przemoc to również przemoc psychiczna, a więc to  wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny osoby pomimo braku jej przyzwolenia przy użyciu środków komunikacji interpersonalnej

jeszcze w stosunku do małoletniego !!!! oj  panie ratowniku bym się bał :)

d
dziadzia

czy takie służby jak ratownicy i Policja nie powinny trzymać sie razem? nie wróżę takim zachowaniom, że skarżyć ! ojjjjjj dziecinada

P
Polak

jedyne zastrzeżenie co do czynności policjantek to takie że nie poszły same wylegitymować tych mężczyzn ale być może jest to spowodowane małym doświadczeniem żadne zaniechanie czy niedopełnienie. Ale jak przeczytałem co mówił jakiś tam naukowiec opolski hahahahah "W Ameryce ci mężczyźni w jednej chwili skończyliby na glebie skuci w kajdanki, a tutaj policja zupełnie zbagatelizowała sprawę - uważa" hahahaha to jest kabaret . co to za naukowiec porażka dla elity ! za co kajdanki i zatrzymywać ludzi nawet prewencyjnie nie było podstaw i na glebę hahaha chłopie naukowcu wracaj do Ameryki!! w Ameryce gazety takimi pierdołami napewno się nie zajmują. 

 

o
obrońca

"do sprawy wrócimy" do jakiej sprawy co to za sprawa na codzień ktoś kogoś wyzywa , obraża , a każdy wybiera zajęcie świadomie wiedząc co będzie robił i co może go czekać. Proszę NTO zajmijcie się poważniejszymi sprawami, szukajcie, wąchajcie, patrzcie. ta sexafera to była sprawa gratuluję choć trochę przez was sp.......a byliście pierwsi a i tak inne media lepiej to pokazały, wydały na światło dzienne po was trzeba zaznaczyć :) Ratownik hahahahahahaha chociaz jak patrzę na to zdjęcie to sam mam ochotę przekląć :) chłopie bądź mężczyzną, a może to ty ich sprowokowałeś, może to ty zacząłeś cwaniaczyć więc chłopcy nie byli dłużni trzeba by było się temu bliżej przyjrzeć! mam nadzieję, że te kafarki będą to czytać hahahahahah. A tam w ogóle to zbierzmy około 300 złotych i dajmy temu ratownikowi niech założy sprawę za znieważenie bo nic innego tam nie widzę. Należy sprawdzić czy były zgłoszenia od innych osób na zachowanie tych chłopaków i należy sprawdzić czy to czasami pan ratownik nie przegiął i nie czepiał się zwykłych plażowiczów hmmmmmm kwestia do zastanowienia    

p
plażowicz

Interwencja ok- wylegitymowali, imię i nazwisko powinni dać panu ratownikowi i poinformować o możliwości złożenia ustnej skargi za znieważenie. Natomiast co do gróźb no cóż jakich gróźb :) to nie są groźby ( brak cech przestepstwa- przykro mi )

o
obywatel PLN

Ratowniku ze zdjęcia idź na kasę do Karolinki tam nikt cie nie obrazi no chyba, że nie wydasz reszty to wylecisz z roboty ( "mamo on mnie wyzywa " hahahahaha ) :)

D
Damian

hahahaha na glebę  i kajdanki hahah za kilka wyzwisk i słowa " rozliczymy sie " hahah naukowcu gdzie ty się uczyłeś? nie obraź sie ale  na przepisach prawa to ty się nic nie znasz a powinieneś bo nieznajomość prawa szkodzi :) znieważenie - z oskarżenia prywatnego ewentualne groźby na wniosek. Interwencja jak najbardziej zasadna ale oczekiwania tych ratowniczków i pana naukowca to przesada. 

G
Gość

Wiecie co koledzy, my jako naród nauczyliśmy się mistrzowsko na kogoś zwalać winę. np. za wszystkie niepowodzenia są winni żydzi (choć to rdzenni Polacy, po ukryciu książeczek PZPR praktykujący katolicy są większością o kilku kadencji w rządzie który rzekomo sami wybieramy, albo zjebała policja akcję bo były kobiety (w USA nie ma problemu bo na 9x19mm para żaden koks nie pomaga ( a poczytajcie prawo użycia bronie  i skutki to zastanowicie się 1000 razy) ale czemu nie piszecie że 3/4 polskich policjantów to nieudacznicy???? Idą ludzie do policji bo albo to lubią  (mniej niż 10% albo musząok 90%) Tyczy się to wszstkiego każdej dziedziny. Pozdrawiam
 

G
Gość

Koleszko nie jestem psem ale 80% największych ziomów twojego pokroju jak się zaczyna sytuacja dynamiczna spier...dala.  Sorry ale to autopsja takie czasy ku...wa takie czasy

 

p
p

Zapisz się będziesz będziesz pierwszy zajebistym.... za tą kasę nikt normalny tam nie pójdzie sorry!

p
p

Powiem Ci kolego że się trochę nie zgadzam, pokolenia naszych rówieśników przelewało krew za ten kraj....a dziś ludzie którzy próbują zmieniać ten syf który wg mnie nie różni się od ustroju który wdrażał nasz towarzysz Stalin (wtedy NKWD mordowało legalnie dziś legalnie popełnia się komuś samobójstwo). Jestem gotowy walczyć o zmiany tyle że ostatni z wielkich samobójców niejaki p. Petelicki próbując zginął bez sensu. Ktoś sika nam w oczy a my wszyscy mówimy że deszcz pada taki byle jaki zakłamany marionetkowy naród... na co się przyzwala właśnie takim pierdzeniem słodkim jak ty. typu  nie podoba się to wyjedz, ale czemu ku..wa ja mam wyjeżdżać??? Niech może oni wyjadą. Tu zbudowałem dom i tu zostaje. Przeżyliśmy III rzeszę i gestapo, przeżyliśmy Stalina i jego NKWD przeżyjemy i Donia z jego seryjnym samobójcą. Tylko nie pierdźmy że jest dobre. Bo czas na zmiany przyjdzie... zawsze przychodził....

p
polo

więcej kobiet do policji a bezpiecznie czuć się będziemy zabrać wszystkie tzw. przywileje policjantom kazać pracować do śmierci najlepiej samym kobietom są takie zaradne:)

b
banita

To sa wlasnie kobiety w policji nie przydatne do niczego a zwłaszcza do służby patrolowej

b
bazyl65
W dniu 26.08.2013 o 22:04, :( napisał:

weż nie pitol!!!!! jestem funkcjuszem i nie pie...mi takich farmazonów chyba ,że z ciebie taki Policjant jak mysiej...

A mam pytanie : co to funkcjusz? Czy to taki funkcyjny Konfucjusz? I drugie: na czym polega pitolenie i pie...Ci takich farmazonów? Ja śledzę sobie ten temat i jestem tego ciekawy. Proszę o rozszerzenie tematu.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3