Regionalny Puchar Polski. Polonia Nysa - Starowice 3-2

Piłkarze Polonii Nysa przez długi czas cierpieli, ale ostatecznie mieli powody do radości. Mirosław Szozda
Mimo dwubramkowego prowadzenia ekipy ze Starowic, do półfinału Regionalnego Pucharu Polski ostatecznie awansowała Polonia Nysa.

Doszło do spektakularnego zwrotu akcji, ponieważ do 70. minuty wszystko wskazywało na to, że w półfinale pewnie zamelduje się 3-ligowiec ze Starowic. Po dwóch trafieniach sprowadzonego zimą słoweńskiego napastnika Jaki Kuhara wygrywał on bowiem już 2-0.

Mimo tak trudnego położenia, absolutny lider 3 ligi pokazał jednak ogromny charakter. Polonii wystarczyło bowiem zaledwie 13 minut, by o 180 stopni odwrócić rywalizacji.

Sygnał do natarcia dał kontaktowym trafieniem nowo pozyskany Kacper Izydorczyk, a już kilka chwil później, dokładnie w 74. minucie, do wyrównania doprowadził rezerwowy w tym meczu Nigeryjczyk Marcelo Oladoja.

Decydującego gola zdobył natomiast zawodnik zarówno pozyskany do klubu w zimie, jak i wchodzący z ławki. Mowa o Mateuszu Pałachu, który przypieczętował spektakularny sukces polonistów w 83. minucie.

Polonia Nysa - Starowice 3-2 (0-1)
Bramki: 0-1 Kuhar - 37., 0-2 Kuhar - 63., 1-2 Izydorczyk - 70., 2-2 Marcelo - 74., 3-2 Pałach - 83.
Polonia: Charęza - Izydorczyk, Fedorowicz, Matysiak (46. Lenartowicz), T. Kowalczyk - Golus (88. Nazar), Chodyga (63. Marcelo), Majerski, Dro Narcisse, Pisula (52. Pałach) - Setla.
Starowice: Majchrowski - Kumor (65. Szemis), Cichocki, Sikorski, Rakowski - Pietrakowski, Horański, Nowosielski (70. Kobylnik), Mendes (85. Silva) - Wejerowski, Kuhar (85. Jaroszyński).
Żółte kartki: Chodyga, Dro Narcisse.