Regions Cup. Reprezentacja Opolszczyzny wygrała drugi mecz

Bartosz Brzozowski zdobył wyrównującą bramkę dla naszej drużyny.
Bartosz Brzozowski zdobył wyrównującą bramkę dla naszej drużyny. Sławomir Jakubowski
W turnieju finałowym "Regions Cup" nasz zespół pokonał drużynę z województwa mazowieckiego 3-1.

Reprezentacja Opolszczyzny znakomicie sobie radzi w turnieju finałowym "Regions Cup" w Łodzi. W czwartek zanotowała drugą wygraną i w sobotę zagra o końcowe zwycięstwo i wyjazd na finały mistrzostw Europy drużyn amatorskich.

Po wygranej 3-1 w pierwszym meczu z ekipą z województwa świętokrzyskiego , nasza ekipa pokonała też 3-1 kadrę województwa mazowieckiego, choć do przerwy przegrywała 0-1.

- Zespół pokazał charakter - cieszy się trener naszej drużyny Jan Śnieżek. - W przerwie dokonałem czterech zmian i drużyna zagrała agresywniej i skuteczniej.

W 65. min wyrównał Bartosz Brzozowski, wykorzystując dośrodkowanie Sebastiana Deji. W 71. min nasz zespół już prowadził po strzale Kamila Herby, a minutę przed końcem meczu wynik ustalił Łukasz Mazur.
W piątek dzień przerwy, a w sobotę nasz zespół zagra o zwycięstwo w turnieju z ekipą z województwa kujawsko-pomorskiego. Musi wygrać, bowiem rywal ma lepszy bilans bramkowy, bo wygrał oba mecze po 5-1.
Reprezentacja Opolszczyzny grała w składzie: Roskosz - Lenartowicz, Bieniasz, Czarnecki, Noga (46. Kuśmiruk) - Job (46. Krupa), Deja, Szyndzielorz (46. Brzozowski), Wolny (46. Gibała) - Setla (65. Herba), Mazur.

Skład kadry Opolszczyzny na turniej w Łodzi:

Michał Berezowski (Polonia Głubczyce), Tomasz Roskosz (Pogoń Prudnik) - Jacek Lenartowicz, Rafał Czarnecki, Kamil Herba (wszyscy Polonia Głubczyce), Michał Noga (Start Dobrodzień), Piotr Job, Sebastian Deja, Adam Setla, Bartosz Brzozowski (wszyscy Odra Opole), Mateusz Bieniasz, Mateusz Krupa (obaj Start Galmet Bogdanowice), Maciej Wolny (Piotrówka), Artur Szeląg (Skalnik Gracze), Arkadiusz Gibała (Śląsk Łubniany), Krystian Kuśmiruk (GKS Grodków), Kamil Szyndzielorz (Leśnica) i Łukasz Mazur (Pogoń Prudnik).