archiwum
Center Pogoni Jarosław Pawłowski.
Center Pogoni Jarosław Pawłowski. Archiwum
Zespół II-ligowej Pogoni gra w Prudniku.

Zajmujący 2. miejsce w tabeli nasz zespół podejmuje będącą na 8. pozycji drużynę Mickiewicza Katowice. Sam rzut oka na tabelę wskazuje jednoznacznie na Pogoń jako faworyta.

Tak jednak było również tydzień temu, kiedy to prudniczanie mierzyli się na wyjeździe z przedostatnią w stawce drużyn Nysą Kłodzko. Tamten mecz jednak przegrali i spotkanie z Mickiewiczem będzie okazją do rehabilitacji. Podopieczni trenera Tomasza Michalaka powinni ją wykorzystać. Dysponują bowiem znacznie większym potencjałem niż rywale, a poza tym we własnej hali bardzo rzadko schodzą z parkietu pokonani.

W I rundzie w Katowicach Pogoń wygrała 88:74, ale wcale nie był to łatwy mecz. Do połowy przegrywała bowiem 39:52, a zwycięstwo zapewniła sobie dopiero w ostatniej kwarcie wygranej różnicą 15 punktów.

Pogoń Prudnik - Mickiewicz Katowice. Sobota, godz. 17.30, hala ul. Łucznicza. Bilety: 10 i 5 zł.