Remis o trzecie

Tadeusz Wyspiański
W pierwszym meczu o 3. miejsce opolanie bez większych problemów pokonali SKH Sanok. W rewanżu górą byli rywale. * Orlik Opole - SKH Sanok (7:3 (1:0, 4:2, 2:1)

* Orlik Opole - SKH Sanok (7:3 (1:0, 4:2, 2:1)
1:0 Arkadiusz Orłoś - Stachura - 9., 2:0 Panek - 24., 3:0 Cichoń - Woźniak - 25., 4:0 Woźniak - Żurek - 28., 5:0 Cichoń - Artur Orłoś - 30, 5:1 Grzegorz Brejta - Dariusz Brejta - 33., 5:2 Karnas - Galant - 34., 5:3 Dariusz Brejta - 44., 6:3 - Radwan - 51., 7:3 Bernacki - 56.
Sędziowali: J. Madeksza (Sosnowiec) - M. Smura - S. Kryś (Katowice). Kary: 58 - 34 min.
Orlik: Jakubowski - Michala, Artur Orłoś, Goliński, Żurek, Kukulski, Połącarz, Pawłowski, Stachura, Panek, Radwan, Woźniak, Arkadiusz Orłoś, Bernacki, Cichoń, Grochowicz. Trener Henryk Wojtynek.

Opolski zespół rozegrał dobre spotkanie, w którym - przy nieco lepszej skuteczności - wynik mógł być jeszcze bardziej korzystny. Grano przy tym twardo, o czym świadczy rekordowy "dorobek" karomierza obu zespołów. Od początku spotkania inicjatywa należała do gospodarzy, jednak Malinowski nieźle spisywał się w bramce SKH. Worek z bramkami rozwiązał Arkadiusz Orłoś, drugą bramkę opolanie strzelili grając w osłabieniu. Dużo zamieszania pod bramką SKH robił Radwan, a kiedy w sytuacji sam na sam Cichoń po raz kolejny pokonał Malinowskiego, jego miejsce w bramce gości zajął Lewandowski. Orlik potrafił jednak dwa razy wykorzystać grę w przewadze i zdobył kolejne gole.

W drugiej tercji w grze opolan górę wzięły emocje. Orlik nadal atakował, ale czynił to chaotycznie, a goście bez pudła wykorzystali dwie kolejne kary opolan. Kiedy na początku trzeciej tercji Brejta zdobył bramkę na 3:5, zrobiło się nerwowo. Orlicy przetrwali jednak napór SKH, uporządkowali grę, a wynik efektownym golem z ostrego kąta ustalił Bernacki.

Wczoraj w Sanoku wygrał SKH 9:3 (3:1, 2:2, 4:0). Bramki dla Orlika strzelili Kukulski, Cichoń i Grochowicz. Już w 1. min karę meczu otrzymał Radwan, a trzy minuty przed końcem to samo spotkało bramkarza Jakubowskiego.
Kolejne spotkanie już we wtorek o godz. 18.30 na "Toropolu". Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.