Remis Odry Opole na inauguracje zmagań rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi

Paweł Sładek
Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1:1 (1:0)
Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1:1 (1:0) Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
Odra Opole rozegrała swój pierwszy mecz o stawkę w tym roku. Jej rywalem było Zagłębie Sosnowiec. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 i podziałem punktów.

Początek rywalizacji nie obfitował w szybki zwroty akcji czy pełne werwy ataki. W dużej mierze gra toczyła się w środkowej części boiska. Oba zespoły badały możliwości rywala.

Spokojna gra nie miała jednak miejsca przez cały mecz. W ósmej minucie na bramkę Gliwy uderzał Konrad Nowak, a dwie minuty później doszło do faulu w polu karnym Piotra Żemło na Maksymilianie Banaszewskim. Do wykonania „jedenastki” podszedł Szymon Sobczak, który zamienił okazję na gola. Stracona bramka nie podziałała na gości deprymująco. Piłka nawet znalazła drogę do bramki golkipera Zagłębia, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Miało to miejsce po fenomenalnym strzale w poprzeczkę Konrada Nowaka.

Za wygraną nie chcieli dać również miejscowi, którzy kilkukrotnie grozili bramce Kuchty. Próbowali Filip Borowski, Sobczak, Joao Oliviera, ale strzały albo były niecelne, albo na wysokości zadania stawał brakarz niebiesko-czerwonych. Pierwsza połowa zakończyła się podobnie jak się rozpoczęła, czyli niemrawo i bez większego zaangażowania. zawodników obu stron.

W 55. minucie spotkania swoją szansę miał Akradiusz Piech, który jednak znalazł się na spalonym po zamieszaniu w polu karnym rywala. Rywale bardzo szybko odpowiedzieli - groźny centrostrzał Pawłowskiego złapał Kuchta. Kulminacyjnym momentem drugiej połowy była czerwona kartka Dawida Gnojnego, a zaledwie dwie minuty później wynik wyrównał Kamiński, który uratował swojej drużynie ważny punkt.

Bramki: 1:0 Sobczak - 12. (k), 1:1 Kamiński - 84.,
Zagłębie: Gliwa - Borowski, Jończy, Dalić, Kamiński (77. Ďuriška), Gojny - Banaszewski (72. Seedorf), Szumilas, Oliveira, Pawłowski (83. Mateusz Bodzioch) - Sobczak (76. Sanogo)
Odra: Kuchta - Szrek (75. Spychała), Żemło, Kamiński, Tkocz, Petrák - Mikinič (75. Janus), Trojak, Niziołek (67. Hrebeń), Nowak (59. Marzec) - Piech (67. Żak).
Żółte kartki: Dalić - Trojak.
Czerwona kartka: Gojny - 82. min

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0