Remont Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Szpital dla mam i maluszków zmienia oblicze. Zobacz, co zrobiono

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Tak wygląda teraz na opolskiej porodówce.
Tak wygląda teraz na opolskiej porodówce. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu
Prawie 3,5 miliona złotych kosztował remont i wyposażenie Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

- Oddaliśmy do użytku pacjentkom kolejne sale wraz z sanitariatami, a co za tym idzie wyrównaliśmy standard hospitalizacji w obu budynkach naszego szpitala - mówiła podczas otwarcia Małgorzata Sobel, dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. - Głównym założeniem inwestycji była budowa indywidualnych sanitariatów, jednak przy okazji tych prac gruntownie odnowiliśmy część oddziału znajdującą się w budynku A.

W ramach robót m.in. wymienione zostały instalacje wodne i kanalizacyjne, przebudowane sale oraz sanitariaty. Te ostatnie przed remontem były usytuowane w części wspólnej, teraz są przy każdych dwóch sąsiadujących ze sobą dwuosobowych salach.

- I przeznaczone są tylko dla pacjentek z tych pomieszczeń - zaznacza Natalia Ochędzan, rzecznik opolskiej ginekologii.

Wartość inwestycji, którą współfinansuje Unia Europejska, to prawie 3,5 mln złotych. W ramach projektu zaplanowano również zakup sprzętu medycznego za niespełna 1,2 mln.

- Na tę chwilę trafiła do nas aparatura o wartości prawie 452 tysięcy zł - informuje Natalia Ochędzan. - To sprzęt do znieczulenia, aparat do diatermii oraz trzy specjalistyczne łóżka do sali porodowej.

W kolejnym etapie realizacji projektu szpital planuje kupić jeszcze sprzęt za prawie 725 tys. złotych m.in.:

  • aparat do znieczulenia,
  • lampę operacyjną multimedialną,
  • lampy przepływowe,
  • stół operacyjny,
  • aparat elektrochirurgiczny,
  • lampy bezcieniowe,
  • stanowisko do resuscytacji,
  • wózek transportowy dla pacjentek,
  • cieplarkę do płynów infuzyjnych,
  • kolumny anestetyczne,
  • meble medyczne (m.in. wózki i stoliki zabiegowe oraz szafy medyczne).

- Mamy, które przebywają w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii, będą mieszkały w naprawdę komfortowych warunkach. Cieszę się, że jako samorząd możemy dbać nie tylko o doskonałą opiekę medyczną, ale również dzięki funduszom europejskim podnosić komfort pobytu pacjentek – mówi Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w regionie świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym poziomem opieki perinatalnej.

Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W skali roku rodzi się tu ok. 3 tys. dzieci i hospitalizowanych jest ponad 10 tys. pacjentów.

W Pile rozmawiano o przyszłości szpitali

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie