Remont mostu na ul. Nysy Łużyckiej w Opolu. Prace ruszą w połowie kwietnia. Jakie będą utrudnienia?

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Most na ul. Nysy Łużyckiej w Opolu. Remont rozpocznie się 14 kwietnia.
Most na ul. Nysy Łużyckiej w Opolu. Remont rozpocznie się 14 kwietnia. Piotr Guzik
Modernizacja przeprawy w ciągu ulicy Nysy Łużyckiej rozpocząć ma się tuż po świętach wielkanocnych. Kierowcy i piesi będą musieli liczyć się z szeregiem ograniczeń w ruchu.

Remont północnego mostu na ul. Nysy Łużyckiej w Opolu (prowadzi nim ruch od ronda na pl. Konstytucji 3 Maja w stronę Zaodrza) był w ubiegłorocznych planach inwestycyjnych miasta. Realizacja miała się rozpocząć w wakacje, a zakończyć w grudniu 2019 roku.

Tak się jednak nie stało. Powodem były przedłużające się procedury związane z pozyskiwaniem decyzji i uzgodnień. To wiązało się z koniecznością wprowadzania zmian w projekcie.

Ostatecznie wykonawca - firma PBW Inżyniera z Wrocławia - zakończyła prace dokumentacyjne kilka tygodni temu. 14 kwietnia, tuż po świętach wielkanocnych, ma się rozpocząć realizacja inwestycji.

Na początek zamknięty będzie chodnik na całej długości od ronda do wiaduktu nad ul. Bończyka. Ruch pieszych będzie się odbywał się po drugim, południowym moście - zapowiada Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

- Będą też utrudnienia dla kierowców. Na moście w pierwszej kolejności zamknięty będzie jeden z trzech pasów ruchu, ten wzdłuż chodnika zamkniętego dla pieszych. Pod koniec kwietnia wykonawca planuje też wymianę dylatacji, co spowoduje dalsze ograniczenia. Będziemy informować o nich na bieżąco z odpowiednim wyprzedzeniem - mówi Adam Leszczyński.

Remont mostu na ul. Nysy Łużyckiej zakłada m.in. usunięcie starej i ułożenie nowej nawierzchni na pasach jezdni w kierunku skrzyżowania z ulicami Wrocławską i Niemodlińską oraz utworzenie na wyremontowanej płycie chodnika ciągu pieszo-rowerowego. Ten przebiegać będzie od okolic ronda na pl. Konstytucji 3 Maja aż do wiaduktu na ul. Bończyka, łącząc tym samym istniejące trakty dla cyklistów.

Inwestycja kosztuje 3 mln zł. Rzecznik MZD wskazuje, że może potrwać do sierpnia 2020 roku.

od 7 lat
Wideo

Jak działają oszuści 1 - fałszywy SMS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska