Remont mostu nad Odrą na ul. Nysy Łużyckiej w Opolu. Utrudnienia w ruchu na Zaodrze od wtorku, będą inne od wcześniej planowanych

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Remont mostu nad Odrą w ciągu ul. Nysy Łużyckiej w Opolu rozpoczyna się w 14 kwietnia i ma być zakończony w sierpniu
Remont mostu nad Odrą w ciągu ul. Nysy Łużyckiej w Opolu rozpoczyna się w 14 kwietnia i ma być zakończony w sierpniu Piotr Guzik
Rozpoczyna się remont mostu nad Odrą w ciągu ul. Nysy Łużyckiej w Opolu. We wtorek (14 kwietnia) wprowadzone będą ograniczenia w ruchu w kierunku Zaodrza. Będą inne od pierwotnie zakładanych.

Remont północnego mostu nad Odrą, który prowadzi ruch z ronda na pl. Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania z ulicami Niemodlińską i Wrocławską, początkowo miał być prowadzony po jego prawej stronie. Zamknięty miał być chodnik oraz przylegający do niego pas ruchu (prowadzi do prawoskrętu w ul. Wrocławską).

Będzie jednak inaczej. - Wykonawca poinformował, że wygodniej będzie mu rozpocząć prace od lewej strony mostu - mówi Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

We wtorek rozpocznie się montaż oznakowania tymczasowej organizacji ruchu. Ta zakłada zwężenie estakady nad rondem na pl. Konstytucji 3 Maja do jednego pasa ruchu. Bariery pojawią się tam już na najeździe. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

- Zamknięty będzie też lewy pas na moście aż do wiaduktu nad ul. Bończyka - zapowiada Adam Leszczyńki.

Tymczasowa organizacja ruchu ma tam obowiązywać od wtorku, zaś same prace rozpoczną się dzień później. - Zakres robót na tym etapie obejmuje wymianę krawężników od strony pasa rozdziału oraz wymianę dylatacji na lewym pasie. O kolejnych zmianach w organizacji ruchu będziemy informowali na bieżąco - zapowiada rzecznik MZD.

Wykonawcą inwestycji jest wrocławska firma PBW Inżynieria (realizuje też rozbudowę mostu im. Sendlerowej prowadzącego z Pasieki na Wyspę Bolko). Podczas remontu mostu na ul. Nysy Łużyckiej usunięta będzie stara i ułożona nowa nawierzchnia jezdni na wszystkich trzech pasach ruchu. Na wyremontowanej płycie chodnika powstanie ciąg pieszo-rowerowy, łączący istniejące odcinki przy rondzie i nad wiaduktem na ul. Bończyka.

Koszt remontu to 3 mln zł. Prace mają potrwać do sierpnia tego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska