Remont strzeleckiego "Trójkąta bermudzkiego" się zakończył, a kierowcy i tak jeżdżą po dziurach. Drogowcy ominęli fragment jezdni

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
Tak wygląda niewyremontowany fragment ulicy Dolińskiej. Odcinek będzie odnowiony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.
Tak wygląda niewyremontowany fragment ulicy Dolińskiej. Odcinek będzie odnowiony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Radosław Dimitrow
Pomimo zakończenia przebudowy strzeleckiego „Trójkąta bermudzkiego”, na ul. Dolińskiej wciąż znajdują się dziury. To dlatego, że fragment drogi należy do innego zarządcy.

Chodzi o serię skrzyżowań z dziurawą nawierzchnią, które znajdowały się na wylocie ze Strzelec Opolskich w kierunku Kędzierzyna-Koźla. W tym miejscu panowała wyjątkowo kiepska widoczność, co sprawiało, że często dochodziło to kolizji.

Z końcem ubiegłego roku strzeleckie starostwo wyremontowało ulice w taki sposób, by zastąpić pięć skrzyżowań trzema. Inwestycję przeprowadzono nie tylko ze względów estetycznych, ale także z uwagi na bezpieczeństwo - kierowcy jadący przez Strzelce Opolskie często przejeżdżają przez feralne miejsce, żeby dojechać np. do autostrady A4 lub Strefy Aktywności Gospodarczej gminy Ujazd.

Choć inwestycja została już zakończona, a realizacja nie wzbudziła zastrzeżeń starostwa, to kierowców zastanawia, dlaczego drogowcy pozostawili ogromne dziury na fragmencie ulicy Dolińskiej o długości około 20 metrów. To odcinek, który łączy się z ulicą Kozielską, będącą częścią trasy wojewódzkiej nr 409.

Jak się okazuje, ta część drogi nie była objęta pracami, bo odpowiada za nią inny zarządca, dokładnie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu. Dlatego nowa nawierzchnia nagle się urywa.

- Uzgodniliśmy z ZDW, że wyremontują swoją część w oparciu o przygotowaną przez nas dokumentację, żeby układ dróg w tym miejscu tworzył spójną całość - mówi Józef Swaczyna, starosta strzelecki.

Kiedy to nastąpi? Zarządca odpowiada, że stanie się to jeszcze w tym roku, ale dokładnej daty nie da się jeszcze określić.

- Jesteśmy na etapie przygotowania przetargu - mówi Arkadiusz Branicki, rzecznik ZDW. - Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę, to prace będą przeprowadzone jeszcze w tym roku.

Do tego czasu kierowcy muszą zachować ostrożność. Rzecznik ZDW podkreśla, że do czasu remontu, największe ubytki będą wypełnione tzw. masą asfaltową na zimno.

Przebudowa strzeleckiego „Trójkąta bermudzkiego” kosztowała blisko 3 mln zł. Pieniądze na ten cel wyłoży starostwo powiatowe, gmina Strzelce Opolskie i Urząd Marszałkowski w Opolu. Ponadto starostwo pozyskało na remont 900 tys. zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Lokalizacja na mapie:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska