Prowadzący działalność gospodarczą chcą spotkania by dowiedzieć się m.in., ile jeszcze potrwa remont ul. Niemodlińskiej. Apel w tej sprawie do ratusza dostarczyli dziś w ich imieniu przedstawiciele Nowoczesnej.

– Zgłosiło się do nas blisko 30 przedsiębiorców, którzy oczekują wyjaśnień w sprawie inwestycji na ul. Niemodlińskiej. Wielu z nich w związku z przedłużającym się remontem ponosi ogromne straty. Ludzie chcą dyskutować o tym jak minimalizować utrudnienia oraz dlaczego nie są uprzedzani o kolejnych etapach prac. Oczekują także, że ktoś ich wreszcie wysłucha, by mogli opowiedzieć o swoich problemach, oczekiwaniach i zasygnalizować rozwiązania – mówi Piotr Wach wiceprzewodniczący Nowoczesnej w regionie opolskim, rzecznik prasowy partii.

Po dzisiejszej konferencji złożył on w ratuszu pismo w sprawie wyznaczenia daty takiego spotkania. Przedsiębiorcy pytają w nim także o to dlaczego nie konsultowano z nimi zakresu prac, tak, żeby minimalizować utrudnienia.

- Zapoznamy się z pismem i odpowiemy - mówi Piotr Letachowicz z biura prasowego urzędu miasta. I dodaje: - Stoimy po tej samej stronie co przedsiębiorcy. Cały czas naliczamy kary wykonawcy. Najskuteczniej będzie jeżeli właściciele firm swoje ewentualne roszczenia również będą kierować do firmy Skanska. - Jeżeli zgłoszą się do nas przedsiębiorcy z wyliczeniami ewentualnych strat, przekażemy te roszczenia wykonawcy - dodaje.

Letachowicz przypomina także, że wykonawca zapowiedział, że do końca maja remont będzie skończony.

Zobacz też: Opolskie Info [2.03.2018]