Remont w Teatrze Kochanowskiego. Ale najpierw jesienią trzy premiery

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Na zdjęciu od lewej: Ewa Wodecka, główna księgowa teatru, Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, Norbert Rakowski, dyrektor teatru i wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca.
Na zdjęciu od lewej: Ewa Wodecka, główna księgowa teatru, Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, Norbert Rakowski, dyrektor teatru i wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca. Krzysztof Ogiolda
Pierwsza z premier - „Mistrz i Małgorzata” Michała Bułhakowa” w reżyserii Janusza Opryńskiego - planowana jest na 27 września.

Plany na nowy sezon przedstawiono na czwartkowej konferencji prasowej.

Kolejną premierą (w październiku) będzie przedstawienie „Prezydentki” Wernera Schwaba na Małej Scenie w reżyserii Giovanny’ego Castellanosa. W dramacie, który dotknie tego, co najlepiej skrywane przez społeczeństwo wystąpią Arleta Los-Pławszewska, Grażyna Misiorowska i Judyta Paradzińska.

W listopadzie planowana jest premiera na Scenie Modelatornia. Będzie to realizacja zwycięskiego projektu 3. edycji Konkursu na Projekt Teatralny Modelatornia. Przedstawienie „Czarne skóry, białe maski” wyreżyseruje Wiktor Bagiński.

Także w listopadzie odbędzie się III edycja Opolskiego Maratonu Teatralnego. Będzie on okazją, by w trzy dni zobaczyć aż 6 opolskich spektakli („Mistrz i Małgorzata”, Podróż za jeden uśmiech”, Wątpliwość”, „Rality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych”, „Grotowski non-fiction” oraz „Czarna skóra, białe maski”.

Norbert Rakowski, dyrektor teatru, poinformował, że podczas listopadowej konferencji w Amsterdamie Teatr im. Jana Kochanowskiego (jako pierwszy w Polsce) przystąpi do organizacji ETC zrzeszającej najważniejsze teatry w Europie. Będzie to szansa na nawiązanie współpracy na arenie międzynarodowej oraz oraz nowe projekty i wyjazdy festiwalowe.

Wyjątkowym wyzwaniem w nowym sezonie będzie remont budynku teatru. Rozpocznie się on 2 stycznia.

Modernizacja Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu - nowa wizualizacja

Remont Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Spektakle będ...

- Do końca grudnia teatr będzie działał jak dotąd i żył pełną parą – dodał wicemarszałek Zbigniew Kubalańca. - Do końca marca 2020 będzie funkcjonowała Scena Modelatornia. I tam będą pokazywane wszystkie przedstawienia, które się tam zmieszczą. Zaawansowane są rozmowy o ciekawej i pojemnej przestrzeni w interesującym miejscu Opola. Chcemy by tam były pokazywane przedstawienia z Dużej Sceny.

W 2020 roku opolski teatr podejmie współpracę koprodukcyjną z teatrami w całej Polsce (Legnica, Szczecin, Katowice i Toruń). Z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu zrealizuje spektakl „Gargantua i Pantagruel” w reżyserii Jakuba Skrzywanka. Premiera w Toruniu w lutym 2020. W Opolu przedstawienie będzie można zobaczyć jesienią.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska