Remonty na opolskich drogach. Duże utrudnienia dla kierowców

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Postęp prac przy remoncie DK 39 na odcinku Namysłów - Smarchowice Wielkie.
Postęp prac przy remoncie DK 39 na odcinku Namysłów - Smarchowice Wielkie. GDDKiA Opole
Sporo się dzieje na drogach krajowych i wojewódzkich Opolszczyzny. Remontowane są jezdnie i chodniki, przebudowywane skrzyżowania. W związku z tym kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Około trzy tygodnie potrwają utrudnienia na drodze krajowej nr 40 w Prudniku. Ruszył tam remont nawierzchni ul. Powstańców Śląskich.

Prace są prowadzone na długości około kilometra, od ul. Kolejowej w kierunku obwodnicy miejscowości (ronda u zbiegu dróg krajowych nr 40 i 41 oraz wojewódzkiej 414).

- W ciągu dnia wprowadzany jest ruch wahadłowy sterowany ręcznie natomiast na noc przywracany jest ruch dwukierunkowy - mówi Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Z uwagi na krótki czas robót, ograniczony będzie dojazd do dróg podporządkowanych od strony drogi krajowej oraz do stacji paliw Orlen.

Rozpoczął się kolejny etap prac przy rozbudowie blisko trzykilometrowego odcinka pomiędzy Smarchowicami Wielkimi i Namysłowem w ciągu DK39.

- Chodzi o roboty związane z budową czterowlotowego ronda na skrzyżowaniu ul. Mariańskiej z DK39, co spowoduje utrudnienia na odcinku o długości około 500 m - dodaje Agata Andruszewska. - Ze względu na zamknięcie jednego pasa ruchu wprowadziliśmy ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Wahadło będzie obowiązywało na odcinku od skrzyżowania z ul. Wiejską do skrzyżowania z ul. Moniuszki. Na czas prowadzenia robót na tym odcinku dodatkowo zostanie wprowadzony objazd do ul. Kościuszki i Reymonta (DW39, DW 451 i ul. Kraszewskiego), a ulice Okrzei i Chopina będą dwukierunkowe. Zakończenie inwestycji zaplanowano na przełomie 2021 i 2022 roku.

Jeszcze do 15 sierpnia zamknięty będzie z kolei przejazd kolejowo-drogowy na ul. Krapkowickiej w Gogolinie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 409. Jest to związane z trwającymi pracami remontowymi i trudnościami technicznymi, które pojawiły się w trakcie tej realizacji.

Z kolei w środę, 11 sierpnia w Urzędzie Miasta w Prószkowie podpisana została umowa na budowę chodnika oraz przebudowę skrzyżowania w Złotnikach w ciągu drogi wojewódzkiej 414. Wykonawca ma trzy miesiące na wykonanie prac. Ich koszt to 540 tys. zł.

Ruszyły już też też prace wzdłuż drogi wojewódzkiej 411 na wysokości Polskiego Świętowa. Na odcinku o łącznej długości 800 metrów zostanie rozebrany i zbudowany nowy chodnik, pojawi się nowe przejście dla pieszych wraz z oświetleniem oraz powstaną dwa przystanki autobusowe wraz z oświetleniem.

- Ponadto przebudowa obejmie cztery skrzyżowania, 14 zjazdów do posesji, przepust pod drogą, a także zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa - wylicza Arkadiusz Branicki z ZDW w Opolu.

Wykonane zostanie również oznakowanie pionowe i poziome, a przy jezdni staną bariery drogowe. Prace zakończą się w listopadzie.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska