Reprezentacyjny triumf piłkarzy ręcznych Gwardii Opole

Opolska reprezentacja w młodzieżowej kadrze: Rafał Kuptel, Karol Siwak, Michał Lemaniak, Mateusz Morawski, Damian Zając i Mateusz Zembrzycki. gwardiaopole.pl
Młodzieżowa reprezentacja Polski czterema gwardzistami w składzie z kompletem zwycięstw wygrała turniej o Puchar Miasta Pragi.

Drużyna prowadzona przez trenera Gwardii Rafała Kuptela w meczu otwierającym turniej pokonała 25-23 Finlandię. W polskiej bramce zagrał Mateusz Zembrzycki, a w polu: Karol Siwak (1 bramka), Mateusz Morawski i Michał Lemaniak (1 bramka), czyli etatowa czwórka reprezentantów młodzieżówki z Opola.

Drugą wygraną kadra zanotowała w meczu z Czechami, których pokonała 31-24. Najlepszym graczem polskiej drużyny został bramkarz Zembrzycki, a pozostali opolanie też rozegrali bardzo dobrą partię. Siwak trafił do siatki trzy razy, Lemaniak - 5, a Morawski wykorzystał dwa rzuty karne.

Ostatniego dnia imprezy biało-czerwoni pokonali po zaciętym meczu Słowację 26-25. Żadnej z drużyn przez 60 minut nie udało się wypracować większej przewagi. W końcowych minutach rywale prowadzili 1-2 bramkami, ale nasz zespół zdołał wyrównać, a grając w osłabieniu, na 15 sek przed ostatnia syreną, zwycięską bramkę rzucił Szymon Sićko.

Nasi kadrowicze wrócili dziś do domów, a ponownie zbiorą się już 1 stycznia w Warszawie. Następnego dnia odlecą do Macedonii, gdzie powalczą o awans do mistrzostw świata. Ich rywalami – o jedno premiowane miejsce – będzie zespół gospodarzy oraz Portugalia i Turcja. Kwalifikacje w Skopje zaplanowano na 4-6 stycznia.