Rewelacyjny występ opolskich karateków

    Rewelacyjny występ opolskich karateków

    Zdjęcie autora materiału

    Aktualizacja:

    Nowa Trybuna Opolska

    Pokaz w wykonaniu Bartłomieja Barańskiego z Nidana Zawadzkie.

    Pokaz w wykonaniu Bartłomieja Barańskiego z Nidana Zawadzkie.

    Opolanie w międzynarodowej stawce podczas otwartych mistrzostw Bielska-Białej karate shotokansięgnęli po 44 medale.
    Pokaz w wykonaniu Bartłomieja Barańskiego z Nidana Zawadzkie.

    Pokaz w wykonaniu Bartłomieja Barańskiego z Nidana Zawadzkie.

    W otwartych mistrzostwach Bielska-Białej wzięło udział 289 uczestników z 27 klubów Polski, Czech i Słowacji. Karatecy z Opolszczyzny spisali się rewelacyjnie, będą najlepszymi w 12 konkurencjach.

    Natalia Szponder (Nidan Zawadzkie) w kategorii wiekowej 12-13 lat, a wśród juniorów młodszych jej kolega klubowy, Bartłomiej Barański, zdobyli po dwa krążki: złote w konkurencji kata oraz srebrne w kumite. Dwa medale wywalczyła także Anna Surma (Zarzewie Prudnik) - złoty w kumite młodziczek (waga 53 kg) oraz srebrny w kata.

    Na najwyższym stopniu podium stawali także: Elżbieta Zajdel w kata (Nidan, 10-11 lat), Patryk Szarek w kumite (Nidan, 12-13 lat, waga 50 kg), Mateusz Cymbalista w kata (Zarzewie, 14-15 lat), Mateusz Chmielewski w kumite juniorów (Funakoshi Kędzierzyn-Koźle, waga 76 kg), Krzysztof Dębiński w kumite (Zarzewie, waga 80 kg), Sebastian Kubatek w kumite (Zarzewie, waga 63 kg), KKS Krapko-wice (kata drużynowe chłopców, 16 lat), Zarzewie Prudnik (kata drużynowe dziewcząt, 16 lat).
    Srebrne medale zdobyli: w kata - Daria Grzechowicz (Nidan, 7 lat), Adam Kali-nowski (Nidan, 8 lat), Milena Kaczmarczyk (Nidan, 8 lat), Aleksandra Białkowska (Nidan, 14-15 lat), junior młodszy Dawid Srokowski (Zarzewie) oraz w klasyfikacji drużynowej Nidan chłopców (11 lat).

    W kumite srebro wywalczyli - wśród młodzików Dariusz Sworeń (Nidan, 63 kg), Maciej Zadrożny (pow. 18 lat, 75 kg), natomiast w kategorii młodziczek Ewelina Durlik (Zarzewie, 53 kg).

    Decyzją organizatorów do rywalizacji na zawodach wprowadzono dodatkową konkurencję - kata dla dzieci w wieku 5-6 lat. Najlepszym okazał się nieoczekiwanie Szymon Cieślik, zawodnik klubu Karate-Do Głubczyce.

    W punktacji medalowej turnieju Zarzewie zajęło 3. miejsce, Nidan - 4., KKS Krapkowice - 16. Funakoshi - 17., a klub Karate-Do Głubczyce - 19.

    Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze (1)

    Forum tylko dla zalogowanych.

    Załóż konto / Zaloguj się
    Dodaj komentarz
    Wszystkie komentarze (1) forum.nto.pl

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela 1. ligi

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do Ekstraklasy
    Spadek do 2. ligi
    1 Raków Częstochowa Live 21 48 14 6 1 36-10
    2 Sandecja Nowy Sącz Live 21 38 10 8 3 23-12
    3 Stal Mielec Live 21 37 10 7 4 30-14
    4 ŁKS Łódź Live 21 37 10 7 4 32-18
    5 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 21 32 9 5 7 30-22
    6 Puszcza Niepołomice Live 21 30 8 6 7 24-27
    7 Chojniczanka Chojnice Live 21 29 7 8 6 29-27
    8 GKS 1962 Jastrzębie Live 21 29 7 8 6 24-27
    9 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 21 27 7 6 8 32-34
    10 Bytovia Bytów Live 21 26 5 11 5 33-28
    11 GKS Tychy Live 21 26 6 8 7 28-26
    12 Odra Opole Live 20 23 6 5 9 28-33
    13 Warta Poznań Live 21 23 6 5 10 19-27
    14 Chrobry Głogów Live 21 23 6 5 10 14-21
    15 Wigry Suwałki Live 20 22 5 7 8 22-33
    16 Stomil Olsztyn Live 21 22 6 4 11 20-29
    17 GKS Katowice Live 21 18 4 6 11 16-28
    18 Garbarnia Kraków Live 21 16 4 4 13 16-40