Rewelacyjny występ opolskich karateków

Redakcja
Pokaz w wykonaniu Bartłomieja Barańskiego z Nidana Zawadzkie.
Opolanie w międzynarodowej stawce podczas otwartych mistrzostw Bielska-Białej karate shotokansięgnęli po 44 medale.

W otwartych mistrzostwach Bielska-Białej wzięło udział 289 uczestników z 27 klubów Polski, Czech i Słowacji. Karatecy z Opolszczyzny spisali się rewelacyjnie, będą najlepszymi w 12 konkurencjach.

Natalia Szponder (Nidan Zawadzkie) w kategorii wiekowej 12-13 lat, a wśród juniorów młodszych jej kolega klubowy, Bartłomiej Barański, zdobyli po dwa krążki: złote w konkurencji kata oraz srebrne w kumite. Dwa medale wywalczyła także Anna Surma (Zarzewie Prudnik) - złoty w kumite młodziczek (waga 53 kg) oraz srebrny w kata.

Na najwyższym stopniu podium stawali także: Elżbieta Zajdel w kata (Nidan, 10-11 lat), Patryk Szarek w kumite (Nidan, 12-13 lat, waga 50 kg), Mateusz Cymbalista w kata (Zarzewie, 14-15 lat), Mateusz Chmielewski w kumite juniorów (Funakoshi Kędzierzyn-Koźle, waga 76 kg), Krzysztof Dębiński w kumite (Zarzewie, waga 80 kg), Sebastian Kubatek w kumite (Zarzewie, waga 63 kg), KKS Krapko-wice (kata drużynowe chłopców, 16 lat), Zarzewie Prudnik (kata drużynowe dziewcząt, 16 lat).
Srebrne medale zdobyli: w kata - Daria Grzechowicz (Nidan, 7 lat), Adam Kali-nowski (Nidan, 8 lat), Milena Kaczmarczyk (Nidan, 8 lat), Aleksandra Białkowska (Nidan, 14-15 lat), junior młodszy Dawid Srokowski (Zarzewie) oraz w klasyfikacji drużynowej Nidan chłopców (11 lat).

W kumite srebro wywalczyli - wśród młodzików Dariusz Sworeń (Nidan, 63 kg), Maciej Zadrożny (pow. 18 lat, 75 kg), natomiast w kategorii młodziczek Ewelina Durlik (Zarzewie, 53 kg).

Decyzją organizatorów do rywalizacji na zawodach wprowadzono dodatkową konkurencję - kata dla dzieci w wieku 5-6 lat. Najlepszym okazał się nieoczekiwanie Szymon Cieślik, zawodnik klubu Karate-Do Głubczyce.

W punktacji medalowej turnieju Zarzewie zajęło 3. miejsce, Nidan - 4., KKS Krapkowice - 16. Funakoshi - 17., a klub Karate-Do Głubczyce - 19.