Rezerwowi dali Niemcom czwarty w historii tytuł mistrzów świata

Redakcja
Niemcy po raz czwarty w historii piłkarskimi mistrzami świata. W finale brazylijskiego mundialu na legendarnej Maracanie nasi zachodni sąsiedzi pokonali po dogrywce Argentynę 1:0. Mecz od początku był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie zdołała zdominować rywala. Mimo kilku dogodnych okazji bramkowych w regulaminowym czasie gry, kibice nie obejrzeli goli. O ile zabrakło bramek, o tyle na boisku nie brakowało twardej walki. Kontrowersje wzbudziło zwłaszcza jedno z ostrych wejść bramkarza Niemców Manuela Neuera w Gonzalo Higuaina. Zdaniem części ekspertów sędzia powinien wówczas podyktować rzut karny. O triumfie podopiecznych Joachima Loewa przesądził błysk rezerwowych w drugiej części dogrywki. W 113. minucie lewym skrzydłem popędził Andre Schuerrle, który znakomicie dograł do Mario Goetzego, a ten z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Sergio Romero. Po tym ciosie Albicelestes nie zdołali już się podnieść. Po raz ostatni Niemcy zdobyli mistrzostwo świata w 1990 roku. Co ciekawe wówczas w finale 1:0 również pokonali Argentyńczyków.