Róbmy swoje. Nie czekajcie! Głosujcie

Redakcja
Róbmy swoje
Róbmy swoje
Razem z fundacją Grupy Górażdże "Aktywni w Regionie" prowadziliśmy program społeczny promujący lokalną aktywność. Zobaczcie jej efekty!

Nasza akcja pod hasłem "Róbmy swoje" ruszyła 22 czerwca. W jej trakcie chcieliśmy pokazać aktywnych mieszkańców naszego regionu, którzy swoim działaniem przyczyniają się do tego, że nam wszystkim żyje się lepiej.

Efekty akcji przerosły nasze oczekiwania. Po raz kolejny mieliśmy okazję się przekonać, że największym skarbem Opolszczyzny są jej mieszkańcy. Dzisiaj jeszcze raz prezentujemy Wam wszystkich uczestników naszej akcji.

Na łamach nto prezentowały się m. in. jednostki ochotniczych straży pożarnych. Nie od dzisiaj wiadomo, że druhowie nie tylko walczą z żywiołem, ale także tworzą klimat każdej wsi.

Przy OSP w Lipkach (gmina Skarbimierz) powstała sekcja poszukiwawczo-ratownicza. Jej członkowie sami zadbali o wyposażenie w odpowiedni sprzęt i szkolenia. Strażacy z Szemrowic, organizując zawody sikawek konnych, rozsławili swoją miejscowość w całej Polsce.

OSP Strzelce Opolskie spieszy z pomocą humanitarną dla poszkodowanych przez powodzie gmin w całym kraju, a strażacy z Kórnicy własnymi siłami postawili nową remizę. Brawo druhowie!

Konkurs trwa

Konkurs trwa

Do 7 października trwa plebiscyt SMS-owy, w którym możecie oddać głos na Waszym zdaniem najciekawszą inicjatywę lokalną biorącą udział w naszej akcji (treść SMS-a znajdziecie obok zdjęcia danego kandydata). Dla zwycięzców tego plebiscytu mamy aparaty fotograficzne. To nie wszystko. Swoich laureatów wytypuje także kapituła i dla nich mamy cenne nagrody.

Z przyjemnością prezentowaliśmy Wam prawdziwych pasjonatów, którzy swoimi zainteresowaniami potrafią się dzielić z innymi. Przykładem tego jest Rudolf Zmarzły z Folwarku prowadzący kronikę wsi albo Alojzy Olsok ze Źlinic - głównodowodzący tamtejszej orkiestry. W szkole podstawowej nr 16 w Opolu za sprawą Henryka Słabego powstała Izba Regionalna.

Pokazaliśmy fanów trajek, czyli fantazyjnych trójkołowych motocykli, które stały się wizytówką Lasowic Wielkich. Fanami motoryzacji są również mieszkańcy Strzelec, a takich turystów, jakich ma Prudnik, ze świecą by szukać w innych rejonach kraju. Przykłady można mnożyć, a wszystkie są godne uwagi i naśladowania.

Dzięki mieszkańcom Kadłuba powstało muzeum na świeżym powietrzu, chętnie odwiedzane przez okoliczną młodzież. W Grodzisku postanowiono wziąć sprawy w swoje ręce, dzięki czemu szkoła podstawowa nie została zlikwidowana - prowadzą ją teraz sami mieszkańcy.

Jeżeli potrzebujecie nieco słodkości, musicie wybrać się do Maciejowa, a dokładnie do Miodowej Krainy założonej i prowadzonej przez maciejowian. Po winogrona i wino warto pojechać do Winowa. Tam grupa młodych ludzi przywróciła tradycje związane z uprawą i przetwórstwem winogron.

Wśród bohaterów naszej akcji są również organizacje zajmujące się udzielaniem pomocy potrzebującym.

Stowarzyszenie "Tacy Sami" z Głubczyc opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi, młodzi wolontariusze z "Iskierki Nadziei" z Dobrzenia Wielkiego przygotowują koncerty charytatywne na rzecz hospicjum i odwiedzają osoby samotne i chore z całej gminy. Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, m.in. z Opola i Kędzierzyna-Koźla, dbają o to, żeby czworonogom nie działa się krzywda.

Stowarzyszenia działają na wielu frontach i są aktywne w wielu dziedzinach, również w kulturze. Przykładem może być OPAK z Opola organizujący koncerty, spotkania, happeningi, albo "Diana" z Prudnika, za sprawą której pięknieje i tętni życiem tamtejszy przypałacowy park.
Wszystkim uczestnikom naszej akcji gratulujemy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska