Rock Time 2011. Udany debiut opolan

Jarosław Kiszka
Kapelę Dźwięki Kolorów Retro zobaczymy na najbliższych Piastonaliach.
Kapelę Dźwięki Kolorów Retro zobaczymy na najbliższych Piastonaliach. Jarosław Kiszka
Ósmą edycję Rock Time`u wygrała wrocławska kapela People of the Haze. Główną nagrodę zwycięzcy przekazali jednak opolskiemu zespołowi Dźwięki Kolorów Retro.

Tegoroczna edycja VIII Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich pełna była niespodzianek.

- Główna nagroda przeglądu, czyli 20 godzin w studiu nagraniowym Radia Opole, powędrowała do wrocławskiej kapeli People of the Haze - mówiła Dobrochna Grabiec z Radia Emiter, organizatora Rock Time.

Miłą wiadomością dla opolskiej kapeli Dźwięki Kolorów Retro okazała się decyzja laureatów, którzy oddali im swoją nagrodę.

- Debiut płytowy mamy już za sobą, a chłopaki dopiero zaczynają. Chcemy im pomóc, może kiedyś razem zagramy w Opolu - komentuje Krzysztof Wysocki, basista z People of the Haze.

Co ciekawe, opolanie otrzymali nagrodę publiczności i zdobyli wyróżnienie, które przypadło jeszcze kapeli OSC (z Wary, woj. podkarpackie). Muzycy opolskiego zespołu nie kryli radości.

Rock Time 2011 - zobacz galerię zdjęć z koncertu

- Nie dość, że sprawdzimy się w profesjonalnym studiu i skorzystamy z porad fachowców, to otrzymaliśmy szansę zagrania na Piastonaliach przed dużą publicznością - mówił Łukasz Gajda, gitarzysta kapeli. Zespół tworzą jeszcze: Olaf Migus (wokal), Dominik Maślak (gitara), Daniel Wiśniewski (gitara basowa) i Krzysztof Humeniuk (bębny).

- Kapelę założyliśmy w październiku tamtego roku wspólnie z Dominikiem. Gramy rocka i hard rocka. Obecnie pracujemy nad debiutanckim albumem. Mamy już napisany tekst i muzykę do 14 kawałków, ale sporo jest jeszcze do zrobienia. Śpiewamy nie tylko o codzienności, ale też o ludziach i o uczuciach - mówi Łukasz Gajda.

W ramach Rock Time w klubie Come In zaprezentowało się w środę sześć zespołów: Peopole of the Haze (Wrocław), Dźwięki Kolorów Retro (Opole), Zły Pies Dingo (Ozimek), Pop Marlej (Opole), Rayne (Żarów) i OSC (Wara).

Jurorami konkursu byli: Adam Wołek, Adam Leszczyński i Radosław Wocial.
Rock Time zorganizowało Studenckie Radio Emiter i Fundacja Aktywizacji Kultury i Sportu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska