Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rodzina z Opola stworzyła żywe obrazy znanych malarzy. Gierymski, Malczewski, Duda-Gracz. Zrobili ich 14

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
„Motyw polski - Kobietom Wybrzeża” z 1980 roku Jerzego Dudy-Gracza i obok żywy obraz ze Sławkiem Smolińskim.

"Dziękujemy wam za duży, pozytywny odzew i zaangażowanie w naszą twórczość, czasami korzystamy z waszych podpowiedzi, a czasami idziemy własną ścieżką ;) "Dziś dzieło, które było zaplanowane od kilku dni i cierpliwie czekało na realizację ;)
Przedstawiamy „Motyw polski - Kobietom Wybrzeża” z 1980 roku, obraz Jerzego Dudy-Gracza. W rolę dźwigów wcieliły się irytujące nas coraz bardziej rusztowania" - napisał Sławek 18 kwietnia.
„Motyw polski - Kobietom Wybrzeża” z 1980 roku Jerzego Dudy-Gracza i obok żywy obraz ze Sławkiem Smolińskim. "Dziękujemy wam za duży, pozytywny odzew i zaangażowanie w naszą twórczość, czasami korzystamy z waszych podpowiedzi, a czasami idziemy własną ścieżką ;) "Dziś dzieło, które było zaplanowane od kilku dni i cierpliwie czekało na realizację ;) Przedstawiamy „Motyw polski - Kobietom Wybrzeża” z 1980 roku, obraz Jerzego Dudy-Gracza. W rolę dźwigów wcieliły się irytujące nas coraz bardziej rusztowania" - napisał Sławek 18 kwietnia. archiwum prywatne
Popołudniami omawiali, które dzieła uda się im przedstawić w domowych warunkach. To ich odpowiedź na hasło "zostań w domu". Zrobili już 14 inscenizacji.

Od 7 kwietnia - Sławomir, Katarzyna i ich dzieci Bartek i Maja Smolińscy z Opola - przygotowali 14 żywych obrazów. Wybierali dzieła polskich artystów. Twierdzą, że po dwóch tygodniach "dotarli do końca podróży przez meandry polskiego malarstwa".

"Dwa tygodnie podejmowania wyzwań, by choć w niewielkim procencie oddać naszymi inscenizacjami to, co artyści uwiecznili na swych obrazach. Zaczęło się od chęci uplastycznienia hasła #zostańwdomu, a skończyło się wycieczką przez kilka wieków rodzimej twórczości. Żegnamy się całą naszą czwórką, a właściwie nawet piątką, bo dziś kota wcieliła się w rolę koguta:) Przedstawiamy obraz Tadeusza Makowskiego. "Kapela dziecięca" z 1922 roku, dzieło znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie - napisał Sławomir Smoliński 20 kwietnia.

Pobierz bezpłatną aplikację Nasze Miasto i bądź na bieżąco!

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto