Rosja będzie próbować zdobyć wschodnią część Ukrainy. Są nowe informacje o ruchach wojsk okupanta

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Wojska rosyjskie próbują dokończyć przygotowania do ofensywy, której celem będzie zdobycie wschodniej części Ukrainy – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy
Wojska rosyjskie próbują dokończyć przygotowania do ofensywy, której celem będzie zdobycie wschodniej części Ukrainy – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy facebook.com/GeneralStaff.ua
Udostępnij:
„Wojska rosyjskie próbują dokończyć przygotowania do ofensywy, której celem będzie zdobycie wschodniej części Ukrainy” – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Trwa 46. dzień bohaterskiej konfrontacji narodu Ukrainy z rosyjską inwazją wojskową. Federacja Rosyjska kontynuuje pełną agresję zbrojną na nasze Państwo. Wróg próbuje zakończyć przygotowania do operacji ofensywnej na wschodzie Ukrainy. Trwają działania mające na celu przegrupowanie, poszerzenie systemu zarządzania i zabezpieczenie materialno-techniczne wojsk. Okupanci przenoszą batalionowe grupy taktyczne ze składu wschodnich i środkowych okręgów wojskowych do granicy z Ukrainą obszarów Biełgorod, Woronezkoi i Kurskiej” – napisał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku.

Dodał, że na Wołyniu, Poliskim i Siwerskim nie odnotowuje się kierunków znaczących zmian w pozycji i działalności wojsk wroga.

„W kierunku Słobożańskim okupanci nadal częściowo blokują miasto Charków. Próby przebicia obrony wojsk ukraińskich na terenie miasta Izzyum nie są porzucone, badają możliwe kierunki dalszych działań” – napisano.

Sztab podkreśla, że „nie wyklucza to zwiększenia wysiłków przeciwnika w kierunku Słowańska, część sił – na Barvinkove”. „Istnieje prawdopodobieństwo uruchomienia walk dla miasta Charków” – zaznaczono.

Na Facebooku sztabu czytamy, że „wróg ma szereg problemów z bezpieczeństwem materialnym i technicznym oddziałów zgrupowania Zachodniego Okręgu Wojskowego”. „To brak części zamiennych, poszczególnych rodzajów amunicji artyleryjskiej oraz awaria systemu magazynowania i dostaw sprzętu materiałowo-technicznego” – wskazano.

Dodano, że „na kierunkach Donieckiej i Tawrijskiej przeciwnik skupia główne wysiłki na przejęciu kontroli nad osadami Popasna, Rubiżhne, Niżnego i Nowobakhmutiwki”. „Okupanci nie rezygnują z próby przejęcia pełnej kontroli nad miastem Mariupol” – podkreślono.

„W celu wzmocnienia systemu obrony przeciwlotniczej w kierunku Donieckim okupanci przenieśli podział kompleksu rakietowego Zenit średniego zasięgu S-350 »Vityaz« na teren miasta Taganrog obwodu Rostowskiego” – czytamy.

Sztab wskazuje, że w celu odzyskania strat sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej na Ukrainę przenosi się dodatkowa broń i sprzęt wojskowy z Południowego Okręgu Wojskowego.

„Oczekuje się, że próby wroga przebicia się przez naszą obronę i przeprowadzenia awansu na tereny osiedli Sewerodoniecka, Popasna, Avdiyivka i Kurakhowa” – napisano.

Ponadto zaznaczono, że w kierunku południowym wróg próbował przywrócić pozycję – zająć stracone pozycje na terenie osiedla Osokorivka. „Wróg prawdopodobnie spróbuje wyjść z granic administracyjnych rejonu chersońskiego” – czytamy.

„Na tymczasowo okupowanych terenach siły okupacyjne kontynuują środki ograniczające prawa i wolności obywateli Ukrainy. Okradanie i zabijanie cywilów trwa. Siły obronne nadal utrzymują wyznaczone granice, niszczą wroga i uwalniają z czołgu ziem ukraińskich” – napisał sztab.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Garmin

Garmin Venu Czarny (0100217313)

1 859,00 zł899,00 zł-52%
miejsce #2

Amazfit

Amazfit GTR 3 Czarny

1 118,39 zł569,00 zł-49%
miejsce #5

Huawei

Huawei Watch Fit Różowy

420,00 zł319,00 zł-24%
Materiały promocyjne partnera

Irański reżim zaczyna się chwiać

Więcej informacji na stronie głównej Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie