Rośnie forma Magdaleny Warakomskiej

Magdalena Warakomska ma powody do zadowolenia.
Magdalena Warakomska ma powody do zadowolenia. Sławomir Jakubowski
Zawodniczka AZS-u Politechniki Opole bardzo dobrze wypadła na zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbyły się w holenderskim Dordrechcie.

To był drugi w tym sezonie Puchar Świata w jeździe szybkiej na łyżwach na krótkim torze. W pierwszym tydzień wcześniej w stolicy Węgier - Budapeszcie mająca 20 lat Warakomska nie spisała się zbyt dobrze. W Holandii było już znakomicie.

Na dystansie 1000 metrów zajęła bardzo wysokie 12. miejsce w gronie 70 startujących. Dodatkowo wynikiem 1.30,288 pobiła rekord Polski. Bardzo dobrze było też na dystansie 1500 metrów. Była w tej konkurencji 18. na 68 startujących. W niej startowała też inna zawodniczka AZS-u Politechniki Opole - 21-letnia Oliwia Gawli­ca. Finiszowała na 42. pozycji. Na najkrótszym dystansie 500 metrów Warakomska zajęła natomiast 21. lokatę. W sztafecie na 3000 metrów Polski w gronie 20 ekip zajęły 13. miejsce.

Występy w zawodach Pucharu Świata są niezwykle ważne, bo będą brane pod uwagę przy podziale miejsc dla poszczególnych federacji. Wara­kom­ska ma duże szanse zakwalifikować się do kadry olimpijskiej na zaplanowane na luty igrzyska w południowokoreańskim Pjongczang. W klasyfikacji generalnej na 1000 metrów jest aktualnie na 18. miejscu.

W Dordrechcie startował też zawodnik opolskiego klubu - Adam Filipowicz. Zajął on 81. pozycję na 89 startujących na 1500 metrów. Męska sztafeta była natomiast na 15. pozycji na 20 startujących.

Z Polaków najlepiej wypadli Natalia Maliszewska i Bartosz Konopko (oboje Juvenia Białystok). Solidarnie zajęli oni 9. lokaty na dystansie 500 metrów.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w listopadzie w Azji: w Szanghaju (9-12.11) i Seulu (16-19.11).