Rossmann wypłaci pracownikom sklepów, magazynów i centrali pieniądze z funduszu świadczeń socjalnych

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Zarząd wypłaci pracownikom pieniądze z funduszu świadczeń socjalnych.
Zarząd wypłaci pracownikom pieniądze z funduszu świadczeń socjalnych. archiwum firmy
Zarząd firmy biorąc pod uwagę szczególne warunki, w jakich pracuje załoga, podjął decyzję o wypłaceniu z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych specjalnej, jednorazowej pomocy finansowej dla pracowników sklepów, magazynów i centrali.

W przypadku ponad 80 proc. pracowników będzie to kwota 500 zł brutto (pozostałe osoby otrzymają 400 lub 300 zł w zależności od dochodu na członka rodziny).

Wcześniej zarząd postanowił wprowadzić dla pracowników sklepów dodatek w formie premii uznaniowej za pracę w szczególnych warunkach w dniach 16 marca – 15 kwietnia. Jego wysokość maksymalna wynosi 750 zł brutto i jest uzależniona od liczby przepracowanych w tym okresie godzin.

Firma przypomniała też o działaniach, jakie podjęła w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa:

  • - przekazała pracownikom żele antybakteryjne, preparaty do mycia i dezynfekcji klamek, powierzchni ekranów w kasach, także samoobsługowych, stanowisk foto, terminali płatniczych, klawiatur komputerów;
  • - przekazała pracownikom rękawiczki ochronne oraz maseczki;
  • - wprowadziła limit 3 produktów z każdej kategorii, by każdy klient mógł kupić potrzebne mu artykuły;
  • - odwołała zaplanowaną akcję promocyjną na produkty do makijażu, by zmniejszyć liczbę klientów w sklepach;
  • - zamontowała ochronne ekrany z pleksi przy kasach;
  • - wyznaczyła taśmami bezpieczne odległości w sklepie;
  • - ]wprowadziła system zmianowy oraz przerwę techniczną w centrach dystrybucji (w tym czasie dezynfekuje pomieszczenia wspólne)

Wcześniej firma w ramach akcji charytatywnej „Pomagamy jak umiemy” przeznaczyła część środków zaplanowanych na jej realizację dla 91 szpitali zakaźnych w całej Polsce - przekazała darowizny w postaci kremów do rąk w wartości 10 tys. zł dla szpitala (ok. 1000 kremów).

Do 3 maja w ramach IV edycji programu "Pomagamy jak umiemy" klubowicze Rossmanna wskazują organizacje z całej Polski, którym chcą przekazać zbierane podczas zakupów punkty. Pod koniec roku Rossmann zamieni te punkty na produkty warte 3,5 mln zł. Trafią one do 157 instytucji charytatywnych w kraju.

Na początku roku pracownicy Rossmanna wskazali organizacje w swoich regionach, którym ich zdaniem warto pomóc. Były to m.in. domy dziecka, samotnej matki, hospicja czy schroniska dla zwierząt. Od 13 marca na naszej stronie rossmann.pl/pomagamy jest dostępna lista wszystkich organizacji biorących udział w tegorocznej, czwartej już edycji "Pomagamy jak umiemy".

Od połowy marca klienci mogą wybrać jedną z instytucji np. ze swojego regionu, albo z innej części Polski, której pod koniec akcji przekażą zgromadzane punkty. Rossmann zamieni te punkty na produkty: pieluchy, środki czystości, karmę. Jeśli klubowicz nie zdecyduje się na żadną konkretną instytucję, jego punkty przekażemy jednej z organizacji z regionu, w którym najczęściej robi on zakupy.

Im więcej osób wybierze daną instytucję, tym większą darowiznę ona otrzyma. 31 października zakończy się zbieranie punktów. Do końca roku wszystkie organizacje mają otrzymać wybrane wcześniej przez siebie produkty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska