Rozmowa z Mirosławem Stokowskim, prezesem

Redakcja
Udostępnij:
Rozmowa z Mirosławem Stokowskim, prezesem Głuchołaskich Zakładów Papierniczych o nagrodzie dla Dobrej Firmy, przyczynach sukcesu i przyszłości spółki.

 Po raz pierwszy w ciągu trzech lat wśród 20 Dobrych Firm znalazły się dwie z Opolszczyzny. Doceniono je za dynamiczny i efektywny rozwój. Jak wyglądał on w przypadku Państwa firmy? Jakie są przyczyny tego sukcesu?

Firma od wielu lat inwestuje w rozwój i nowe produkty. Został uruchomiony zakład w Niedomicach k/Tarnowa który produkuje papiery higieniczno-sanitarne z celulozy. W Głuchołazach powstają produkty papierowe na bazie makulatury, a spora część z nich jest przetwarzana przez Asko Papier Sp. z o.o. w Nysie.

Cieszymy się, że firma przekształcona z przedsiębiorstwa państwowego utrzymała się na rynku oraz znacząco zwiększyła zatrudnienie i obroty. Rynek papierniczy zdominowany jest przez duże koncerny międzynarodowe i jest bardzo kapitałochłonny a to, że GZP Sp. z o.o. produkuje i eksportuje jest sukcesem ludzi pracujących w firmie od początku.

Ważnym aspektem w rozwoju zakładu są szkolenia pracowników, które prowadzimy we własnym zakresie, gdyż brak jest specjalistycznych szkół, a istniejące trzy szkoły średnie w Łodzi, Włocławku i Konstancinie-Jeziornej zostały w latach ubiegłych zlikwidowane.

Jakie są plany na przyszłość GZP?

Firma nasza będzie działać i rozwijać się w oparciu o dotychczasowe doświadczenia, a w przyszłości nie wykluczamy również wejścia na giełdę.

Główny nacisk kładziemy na poprawę jakości co skutkuje m.in. wdrożeniem w roku bieżącym systemu ISO 9001.

Poszerzamy asortyment o nowe produkty i pracujemy nad wdrożeniem tzw. produkcji niszowych tj. papiery jednostronnie gładkie, niskogramaturowe itp. Mamy w planie również budowę następnej maszyny papierniczej, lecz jest to uzależnione od wyników finansowych całej grupy kapitałowej.

Dlaczego firma zdecydowała się zgłosić do konkursu Rzeczpospolitej?

GZP generalnie nie uczestniczy w żadnych rankingach czy publikacjach. Dane finansowe ogłaszane są corocznie w Monitorze Polskim B, gdyż weryfikowane są sprawozdania finansowe Spółki.

Cieszymy się, że codzienna praca trwająca cały rok (praca w systemie czterobrygadowym) została doceniona Jest to sukces całej załogi, która utożsamia się z GZP.

Edyta Hanszke

Dane o firmie

  • Obroty 115.762.730 za 12 miesięcy 2009r.
  • Planowane przychody w 2010r. - 120.000.000.
  • Zatrudnienie na dzień 31.10.2010r. - 288 osób.
  • Cała grupa kapitałowa w skład której wchodzą Głuchołaskie Zakłady Papiernicze Sp. z o.o. w Głuchołazach, Asko Papier Sp. z o.o. w Nysie oraz GZP Energia Cieplna Sp. z o.o. zatrudnia ok. 400 osób
  • a obrót kształtuje się na poziomie 150.000.000,- zł.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Przejdź na stronę główną Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie