Rozmowy o opolskim biznesie. Jak Zbigniew Maleska, właściciel DoktorVolt, przeniósł biznes z Niemiec do Polski

Partnerem cyklu jest Toyota Szic Opole
Wideo
od 16 lat
DoktorVolt to producent rozdzielnic budowlanych i przedłużaczy. Jego klientami są głównie instalatorzy. Właściciele udowadniają, że rozwijać biznes można wszędzie, także w małym Malichowie w gminie Dobrodzień.

- Przez 10 lat mieszkaliśmy z żoną w Niemczech, a przez ostatnie trzy lata prowadziliśmy tam firmę - opowiada właściciel firmy Zbigniew Maleska, którą prowadzi wraz z żoną. - W październiku 2013 roku otworzyliśmy w Dobrodzieniu jednoosobową działalność. Po sześciu latach, w związku z rosnącymi obrotami, jesteśmy już zobligowani przekształcić ją w spółkę.

- W Niemczech zdobyliśmy ciekawe doświadczenia, bo tamtejszy klient jest wymagający, lubi mieć produkt certyfikowany, przebadany. Ten sam model realizujemy w Polsce - dodaje Zbigniew Maleska.

Maleskowie pochodzą z Dobrodzienia. Miejsce do prowadzenia biznesu znaleźli w Malichowie. Sprzedaż rodzielnic budowlanych, przedłużaczy, gniazd naściennych, wyłączników oraz szyn łączeniowych DoktorVolt prowadzi przez internet.

W rozmowie Zbigniew Maleska mówi o perspektywach rozwoju, kooperacji z zagranicznymi kontrahentami, także z egzotycznych krajów i sile zespołu pracowników, który pozwala na tak dynamiczny rozwój firmy.

Dowiedz się więcej na stronie: Doktorvolt

Partnerem cyklu jest: Toyota Szic Opole
Toyota

Pozostałe odcinki: Kliknij

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska