Rozpoczęła się budowa nowej przychodni w Opolu. Wiemy, kiedy otwarcie

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu powstanie nowa przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej. Inwestycja warta blisko 5,5 mln zł ma być gotowa w połowie przyszłego roku.

- Osiedle Malinka rozrasta się w błyskawicznym tempie. Przybywa nowych mieszkańców, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im łatwy i szybki dostęp do lekarza – mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Tego samego zdania jest również prof. Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego, który podkreśla, że powstanie nowej przychodni jest ważne nie tylko z punktu widzenia funkcji leczniczej, jaką pełni szpital, ale także z perspektywy doświadczeń, jakie będą zdobywać studenci kierunku lekarskiego.

- Skraca się ścieżka dostępu pacjenta do łóżka szpitalnego. Przychodzi do lekarza POZ, który wypisuje receptę albo, jeśli jest taka potrzeba, kieruje na oddział piętro lub dwa wyżej – wyjaśnia prof. Masnyk.

W jednym budynku znajdzie się wieloprofilowe centrum

Nowa przychodnia znajdować się będzie na parterze w skrzydle budynku „D”, gdzie obecnie mieszczą się wszystkie poradnie specjalistyczne.

Przebudowane zostanie również wejście główne do szpitala wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych oraz utworzone zostaną nowe punkty rejestracji.

- Cały czas brakowało nam w szpitalu miejsca, w którym pacjenci mogliby być przyjmowani w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. W ten sposób w jednym budynku znajdzie się wieloprofilowe centrum medyczne, zapewniające kompleksową pomoc wszystkim naszym pacjentom – podkreśla Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Najtrudniej pozyskać kadrę medyczną

Prace przygotowawcze i budowlane już się rozpoczęły. W ramach wspólnego projektu urzędu miasta i USK wyremontowanych zostanie blisko 1300 metrów kwadratowych pomieszczeń. Znajdą się wydzielone gabinety dla dorosłych i dzieci.

Pierwsi pacjenci mają zostać przyjęci w połowie przyszłego roku.
Wartość projektu to 5,4 mln zł, z czego 1,6 mln stanowi dofinansowanie z budżetu miasta.

- To kwota większa niż zakładaliśmy, ale przy rosnących cenach przetargowych, jest ona realna i miejmy nadzieję, że się nie zwiększy – dodaje prezydent Wiśniewski.

Dyrektor USK w Opolu zwraca uwagę, że skompletowanie kadry medycznej to najtrudniejszy element każdej działalności medycznej. Stąd też współpraca szpitala z miejskim POZ, co pozwoli na płynny przepływ kadry ze szpitala do POZ-u i odwrotnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Rekord zakażeń COVID-19 w roku 2023 - video flesz

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Goshć
Fajnie, tylko że USK nie jest na terenie Malinki, tylko VI (Grudzice, Kolonia Gosławicka, Malina)
G
Gość
Ciekawe kto tam będzie pracował. Na wodociągowej zamykają oddziały
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie