Nasza Loteria

Rozwijają współpracę transgraniczną

Materiał powstał we współpracy z Gminą Gogolin

Samorząd Gminy Gogolin otrzyma 52 687 euro (czyli ponad 230 tysięcy złotych) na realizację trzech projektów transgranicznych. Dofinansowanie w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Pradziad oraz z budżetu państwa otrzymały projekty: „Łączy nas wspólna pasja”, „Muzyka łączy Euroregiony” oraz „U sąsiada jest fajnie”.

Z projektu „Łączy nas wspólna pasja” skorzystają młodzi piłkarze z gminy Gogolin oraz Miasta Jabłonków. Zorganizowane zostaną dwa obozy szkoleniowo-treningowe oraz Turniej Piłkarski im. B. i Z. Blautów w Gogolinie; zakupione zostaną także stroje sportowe.

Natomiast projekt „Muzyka łączy Euroregiony” skierowany będzie do gitarzystów - amatorów, szczególnie dzieci i młodzieży, którzy pod okiem doświadczonego instruktora - znanego w Polsce gitarzysty, będą szlifować swoje umiejętności. Tym razem do współpracy zaproszono także Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku, a w ramach tego zadania dwukrotnie odbędą się trzydniowe warsztaty gitarowe dla mieszkańców gminy Gogolin, Jabłonkowa oraz Rybnika. Uczestnicy będą mogli także zaprezentować się w specjalnie napisanym na potrzeby projektu utworze, a całość uzupełni teledysk, który będzie wykorzystywany, jako film promocyjny transgranicznej współpracy.

Trzeci z projektów - „U sąsiada jest fajnie” - zakłada organizację 6 spotkań, podczas których mieszkańcy Gogolina i Jabłonkowa będą mogli na żywo przekonać się o potencjale i walorach partnerów projektu oraz zakosztować produktów regionalnych. Spotkania odbędą się m.in. podczas Jarmarku Miejskiego w Jabłonkowie, Jarmarku odpustowego u św. Jacka, dożynek w Gogolinie i Jabłkowego Dnia w Jabłonkowie; zorganizowany zostanie także rajd turystyczny i Andrzejkowy Marsz Nordic Walking.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska