Rusza kolejny etap remontu ulicy Pasiecznej w Opolu. Uwaga! Będą zamknięcia pobliskich ulic. Prace potrwają aż do września

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Remont ul. Pasiecznej w Opolu jest konieczny, bo droga jest już w fatalnym stanie technicznym.
Remont ul. Pasiecznej w Opolu jest konieczny, bo droga jest już w fatalnym stanie technicznym. MZD Opole
Inwestycja Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu będzie prowadzona na odcinku około 140 metrów, od skrzyżowania z ulicą Jana Dobrego do skrzyżowania z ulicą Konsularną.

Od wtorku 25 czerwca ruszają prace na ulicy Pasiecznej w Opolu. Będą one polegały na wymianie starej nawierzchni jezdni z betonowych płyt na kamienną kostkę. Remont jest konieczny, bo droga jest już w fatalnym stanie technicznym.

Inwestycja będzie prowadzona na odcinku około 140 metrów, od skrzyżowania z ulicą Jana Dobrego do skrzyżowania z ulicą Konsularną.

- W ubiegłym roku w taki sposób wyremontowaliśmy odcinek ulicy Pasiecznej od ulicy Strzelców Bytomskich do ulicy Konsularnej - mówi Mariusz Chałupnik, specjalista do spraw komunikacji w Miejskim Zarządzie Dróg w Opolu.

Remont ul. Pasiecznej. Będą zamknięcia

W ramach robót z ruchu wyłączony zostanie odcinek ulicy Pasiecznej od Jana Dobrego do Konsularnej wraz ze skrzyżowaniem. Pasieczna i Konsularna będą stanowiły jedynie dojazd do posesji.

- A ruch na nich odbywać się ma w dwóch kierunkach - dodaje Mariusz Chałupnik.

Zamknięta zostanie z kolei ulica Jana Dobrego na odcinku pomiędzy Powstańców Śląskich i Odrowążów.

Przebudowany wiadukt nad ul. Powstańców Śląskich.

Przejazd pod wiaduktem na ul. Powstańców Śląskich w Opolu ot...

- Wykonawca zapewni mieszkańcom dojazd do posesji. Jeżeli jednak zakres prac czasowo to uniemożliwi, to mieszkańcy zostaną o tym wcześniej poinformowani - zapewnia Mariusz Chałupnik.

Prace mają potrwać do końca września.

To kolejne prace na opolskiej Pasiece w ostatnim czasie

W ubiegłym miesiącu zakończona została budowa nowych wiaduktów kolejowych nad ul. Powstańców Śląskich. Poszerzony i pogłębiony został też przejazd pod nimi. Drogowcy przebudowali również skrzyżowanie ul. Powstańców Śląskich z 11 Listopada oraz Powstańców Śląskich z Jana Dobrego.

Budowa nowych wiaduktów na Pasiece i przebudowa pobliskich skrzyżowań to część większej inwestycji na opolskim węźle kolejowym. W jej ramach wyremontowano linię kolejową pomiędzy Opolem Głównym a Opolem Zachodnim, zbudowano nowe wiadukty nad ul. Prószkowską, Krapkowicką i Suchodołem oraz nowe mosty nad Młynówką, Odrą i Kanałem Ulgi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska